شصتمین آتش نشان شهید تشییع شد

شصتمین آتش نشان شهید تشییع شد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از تشییع پیكر شصتمین شهید آتش نشان آگاهی داد.


سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار نمود: حوالی ساعت ۲۰: ۳۵ پنجشنبه دوم مرداد، خبر وقوع حریق در یک مغازه در خیابان شوش، خیابان صابونیان به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع داده شد. آتش نشانان با کمترین فاصله زمانی به محل حادثه اعزام شدند و کار اطفای حریق را آغاز کردند که متاسفانه مرتضی حیدری آتش نشان جوان حدودا ۳۶ ساله، به چاهک بالابری که به زیرزمین راه داشت، سقوط کرد.
وی افزود: بعد از وقوع این حادثه او به نزدیک ترین بیمارستان منتقل شد اما متاسفانه شهید شد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: روز جاری شصتمین شهید آتش نشان با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور تعداد کمی از آتش نشانان به خاک سپرده شد. در امتداد رعایت پروتکل ها از تجمع در مقابل خانه شهید نیز خودداری شد و با تشییع خودرویی، این شهید عزیز را منتقل کردیم.
ملکی اظهار نمود: مرتضی حیدری شصتمین شهید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و چهل و سومین شهید عملیات است و ۱۷ شهید از شهدای آتش نشان شهید جنگ هستند.
وی اظهار داشت: این شهدای عزیز شهید راه خدمت محسوب می شوند.
ملکی اظهار نمود: به خطر افتادن جان آتش نشانان ارتباط مستقیمی با وضعیت ایمنی شهر دارد، هر چقدر ساختمان ها و شهر ما نا ایمن تر باشد جان آتش نشانان بیشتر در خطر است. حادثه همیشه رخ می دهد اما در ساختمان هایی که ایمن هستند مشکلات کمتری رخ می دهد. بدین سبب همه مردم که همیشه به ما محبت داشتند باید محل زندگی و کار خودرا ایمن کنند تا جان آتش نشانان کمتر به خطر بیفتد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران افزود: در خیلی از موارد آتش نشانان به خاطر نجات مال مردم هم جان خودرا از دست داده اند. آتش نشانان نشان دادند که حاضر نیستند حتی مال مردم خسارت ببیند و سر عهد خود با مردم هستند اما نباید توقع داشته باشیم که آتش نشانان به تنهایی تمام مشکلات را رفع کنند. ایمنی یک زنجیره است که اگر حتی یک حلقه آن وجود نداشته باشد کامل نخواهد شد.
وی ادامه داد: آتش نشانان هم کارمند هستند، برخی فکر می کنند آتش نشانان زندگی رویایی دارند، در صورتیکه آنها هم کارمندند و وضعیت اقتصادی به آنها هم فشار می آورد. این در حالیست که برخی فکر می کنند آتش نشانان از حقوق و مزایای بسیاری برخوردار می باشند. همیشه کارمندان در تورم ها بسیار ضرر می کنند، بدین سبب باید به وضعیت معیشتی آتش نشانان هم رسیدگی شود.
ملکی در آخر اظهار داشت: آتش نشانان هیچ گاه مباحث مالی را در کیفیت کار خود دخیل نکردند و کیفیت خدماتشان در گروی حقوقشان نبوده، اما نیاز است که به وضعیت خیلی از کارمندان خصوصا آتش نشانان که با کارشان جان خودرا به خطر می اندازند رسیدگی شود. آتش نشانان به یکدیگر می گویند بامداد ها که از منزل بیرون می آیی خانواده خودرا سیر نگاه کن، چونکه شاید فردایی نباشد، طبیعتا باید بازبینی در وضعیت معیشتی آتش نشانان باشد که فردی که جان خودرا کف دست می گذارد حداقل شرمنده خانواده خود نباشد.
1399/05/04
14:20:22
5.0 / 5
2360
تگهای خبر: حقوق , خدمات , كارمند , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum