كمبود لوازم پزشكی ضروری در اتحادیه اروپا از موانع احتمالی واكسیناسیون گسترده كرونا

كمبود لوازم پزشكی ضروری در اتحادیه اروپا از موانع احتمالی واكسیناسیون گسترده كرونا

اتحادیه اروپا ضمن اخطار به كشورهای عضو خود نسبت به خطر كمبود تجهیزات مهم برای اجرای گسترده واكسیناسیون كووید-۱۹، اعلام نمود: كمبود تجهیزات حیاتی در اتحادیه اروپا می تواند مانع از كمپین های ایمن سازی كرونا در آینده شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، اتحادیه اروپا به تازگی اعلام نموده که تأمین تجهیزات پزشکی حیاتی بخصوص سرنگ، دستمال مرطوب و وسایل محافظتی در سطح گسترده برای انجام واکسیناسیون در مقابل کووید ۱۹ احتمالاً در آینده سخت خواهد شد و ازاین رو اعضای خویش را ترغیب کرده که خرید مشترک این موارد را در نظر بگیرند.
باآنکه هنوز هیچ واکسنی ضد کووید-۱۹ کاملاً ساخته نشده یا به تایید نرسیده است اما کشورها در سرتاسر جهان در تلاش اند که اقلام مورد نیاز برای واکسیناسیون را تأمین کنند تا اگر واکسن های ساخته شده مؤثر بودند، بتوانند فعالیتهای ایمن سازی و واکسیناسیون را بدون تأخیر در کشور خود آغاز کنند.
در صورتیکه تأثیر یکی از واکسن های در حال ساخت کرونا اثبات شود، تولید و توزیع آن می تواند به چالش بزرگی تبدیل گردد که خیلی از کشورها قصد دارند از آن جلوگیری نمایند. برخی دولت ها امیدوارند که واکسن بتواند از اوایل سال جاری آماده شود.
اتحادیه اروپا هم چنین از کشورهای عضو خود خواسته است که خرید دوز بیشتر واکسن آنفلوآنزا و افزایش افراد دریافت کننده آنرا در نظر بگیرند که این امر سبب شود خطر مبتلا شدن به آنفلوآنزای همزمان و انتشار کرونا در پاییز کاهش پیدا کند.
کمیسیون اتحادیه اروپا، بازوی اجرایی اروپا با اشاره به اینکه واکسن های کرونا بعد از تولید امکان دارد بدون سرنگ و موارد دیگر بیایند، اخطار داده که امکان دارد کمبود این تجهیزات وجود داشته باشد و از دولت های عضو خود درمورد منابع سرنگ، دستمال مرطوب، الکل و وسایل محافظ شخصی مانند ماسک صورت در اختیارشان سوال کرده است.
همینطور از اعضای اتحادیه اروپا خواسته شده است که تأمین مشترک این قبیل موارد را در نظر بگیرند که این امر به آنها کمک میکند تا به جای رقابت با یکدیگر با قیمت های بهتری این اقلام ضروری را از راه همکاری به دست آورند. تابحال نمایندگان ایتالیا و هلند نسبت به چنین طرحی ابراز علاقه کردند.
بنا بر گزارش اسپوتنیک، کمیسیون اتحادیه اروپا همینطور از تولیدکنندگان واکسن در مورد دوزهای اضافی در دسترس واکسن آنفلوآنزا سوال کرده است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا دعوت شده اند تا تمایل خویش را در مورد خرید مشترک این واکسن ها تا ۲۴ ژوئیه اطلاع دهند.1399/05/10
23:50:41
5.0 / 5
1843
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum