كوسه های عهدباستان 15 متر طول داشتند

كوسه های عهدباستان 15 متر طول داشتند

انجمن پارسیان: پژوهشگران دانشگاه بریستول در انگلیس با انجام یك بررسی جدید بر روی كوسه های عهد باستان به این نتیجه رسیده اند كه نمونه های بالغ آنها بیش از 15 متر طول داشته اند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از اسلش گیر، بررسی مورد اشاره بر روی نوعی کوسه باستانی به نام مگالدون انجام شده که بزرگترین شکارچی دریایی کره زمین تا به امروز شمرده می شود.
مگالدون دو برابر بزرگترین کوسه سفیدی که امروزه در اقیانوس ها وجود دارد، طول داشته است و بررسی فسیل های غول پیکر آن نشان میدهد برخی دندان های این کوسه از دست انسان بزرگ تر است.
محققان بر اساس دندان های به دست آمده و با بهره گیری از فرمول های ریاضی توانسته اند ابعاد واقعی کوسه های مورد اشاره را در زمان زنده بودن اندازه بگیرند. نکته قابل توجه این است که کوسه های مورد اشاره در زمان تولد هم ابعادی نزدیک به کوسه های بالغ داشته اند و تنها باله ها و سرآنها اندکی کوچک تر بوده است.
کوسه های بالغ مگالدون با بدن ۱۵ متری دارای سری ۴.۵ متری هم بوده اند و ارتفاع باله پشتی آنها به ۱.۶ متر و دم آنها به ۳.۸ متر می رسد. کوسه های سفید امروزی حداکثر ۶ متر طول دارند و پس بسیار کوچک تر از همتایان باستانی خود محسوب می شوند.


منبع:

1399/06/21
17:59:29
5.0 / 5
1787
تگهای خبر: دانشگاه , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum