روز جهانی پاكسازی زمین، تلنگری برای حراست بیشتر از قبل از زمین

روز جهانی پاكسازی زمین، تلنگری برای حراست بیشتر از قبل از زمین

مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاكید بر اهمیت پاكسازی زمین خاطرنشان كرد: روز جهانی  پاكسازی زمین فرصت مغتنمی برای توسعه آگاهی در این حوزه است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، شینا انصاری با اشاره به اینکه زمین در رویارویی با انواع مخاطرات و آلودگی هایی که بشر به وجود آورده است، در وضعیت ناسالم به سر می برد که این وضعیت وظیفه انسان را در مقابل حفظ و حراست از تنها سکونتگاه بشر بیشتر از پیش پررنگ می سازد، اظهار داشت: روز جهانی پاکسازی زمین فرصت مغتنمی برای توسعه آگاهی در این حوزه است.

وی در ادامه اظهارکرد: منابع طبیعت فرصتی برای انسان است و برای استمرار زیست و زندگی بشر ضروریست اما امروزه این فرصت پرارزش به دست خود انسان ها در معرض نابودی قرار گرفته است. استفاده از پلاستیک های یک بار مصرف و تولید زباله های پلاستیکی سبب آلودگی زمین شده است، بطوری که در سال های اخیر تولید زباله بیشتر از پیش افزایش یافته است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اضافه کرد: روز جهانی پاکسازی زمین تلنگری است تا بیشتر از پیش به مبحث پر اهمیت حفظ و حراست از زمینی که تنها مأمن و پناهگاه انسان به حساب می آید، پرداخته شود و این فرصت را در اختیار انسان ها قرار می دهد تا برای حیات سیاره ای که روی آن زندگی می کنند، کاری کنند. ازاین رو بیشتر از یک میلیارد نفر در سرتاسر جهان با شرکت در برنامه های پاکسازی طبیعت در این روز نمادین بر خطرات نابودی زمین توسط پسماندها بخصوص پسماندهای سمی صنعتی و پسماندهای پلاستیکی تاکید می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، انصاری با اشاره به برنامه های مختلف پاکسازی معابر، خیابان ها و بوستان های شهری از پسماند که به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین از جانب انجمن های مردم نهاد اجرا می شود و اظهار داشت: ابتکار عمل های مختلف فعالان محیط زیست با تأثیر بر ارتقای آموزش عمومی در مورد خطرات در رابطه با پراکنده شدن زباله در طبیعت می تواند در بین مدت اثرات نامطلوب پلاستیک و پسماند را در طبیعت کم کند.
1399/06/29
19:54:28
5.0 / 5
1586
تگهای خبر: آموزش , توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum