پیام شركت كنترل كیفیت هوای تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس:

بیشتر هوای هوای جانبازان شیمیایی را داشته باشیم

بیشتر هوای هوای جانبازان شیمیایی را داشته باشیم

انجمن پارسیان: همزمان با روز جهانی بدون خودرو و هفته دفاع مقدس شركت كنترل كیفیت هوای تهران با انتشار پیامی از كلیه شهروندان خواسته است با استفاده كمتر از خودرو های شخصی، معاینه فنی بموقع وسیله نقلیه و حذف ترددهای غیر ضروری بیشتر هوای جانبازان شیمیایی را كه نسبت به آلودگی هوا حساس هستند را داشته باشیم.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در پیام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آمده است: سالروز شروع جنگ تحمیلی، نخستین روز هفته ای است که با عنوان "هفته دفاع مقدس" نامگذاری شده است و از ۳۱ شهریور ماه آغاز و تا ششم مهر ادامه دارد. مسلما یکی از وحشیانه ترین و غیر انسانی ترین اقدام های نظامی رژیم بعث در جنگ تحمیلی استفاده از سلاح کشتار جمعی خصوصاً سلاح شیمیایی بود. هفته دفاع مقدس یادآور تلخ ترین روزهایی است که خیلی از رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس در دفاع از آب و خاک میهن اسلامی، با گازهای شیمیایی دست و پنجه نرم کرده بودند.

در ادامه این پیام آمده است: برمبنای یافته های پزشکی مصدومیت با گازهای شیمیایی با عوارض پوستی، چشمی و ریوی هم راه است اما با تداوم آن ممکنست بیماری های دیگری نظیر عوارض خونی یا اشکال در سیستم لنفاوی نظیر سرطان ها در فرد بیمار پدید آید. گازهای شیمیایی در ریه ها نیز عوارض سختی را به وجود می آورد. اصلی ترین مشکل التهاب در مجاری بزرگ تنفسی است که منجر به برونشیت یا تنگی مجاری ریز ریه می شود که با متورم شدن آنها تنفس به سختی و با مرارت بسیار انجام می گیرد.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه دستگاه تنفسی این گونه مصدومان نسبت به کوچک ترین آلودگی نظیر آلودگی هوا و حتی بوی تند ناشی از عطرهایی که مردم بطور معمول استفاده می نمایند بسیار حساس است، تصریح کرده است که در کلانشهرهای آلوده واقعاً جایی برای تنفس این افراد وجود ندارد. در پاییز و زمستان که هوا آلوده تر از نیمه ی اول سال است تنفس در فضای باز اساسا برای این عزیزان خطرناک و سمی خواهد بود و میزان لطمه این عزیزان در این فصول بیشتر از هر زمان دیگری است.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از شهروندان درخواست کرده است که برای حفظ سلامتی عزیزانی که هشت سال در جبهه های جنگ از میهن اسلامی دفاع کردند قدمی برداریم و با استفاده کمتر از خودرو های شخصی، معاینه فنی بموقع وسیله نقلیه و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح شهر دین خودرا به فرزندان برومند ایران ادا نماییم.

منبع:

1399/06/31
13:37:34
5.0 / 5
1708
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum