علت مرگ ومیر بالای مبتلایان كرونا در مكزیك

علت مرگ ومیر بالای مبتلایان كرونا در مكزیك

انجمن پارسیان: گزارشات حاكی از آنست كه خیلی از بیماران كووید-19 در مكزیك، روش درمان و مقابله با ویروس در خانه را انتخاب نموده و از رفتن به مراكز درمانی و بیمارستان ها خودداری می كنند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، دولت مکزیک تشخیص داده است که سیستم بهداشتی کشور با سال ها غفلت و بی توجهی مواجه بوده است اما می گوید که در تلاش است تا استانداردها را بهبود بخشد.
هنگامی که بیماری همه گیر کووید-۱۹ آغاز شد، مکزیک ۲۰۰ هزار پزشک و ۳۰۰ هزار پرستار کمبود داشت و همین مورد موجب شد که وزارت بهداشتِ این کشور دست به دامن روند غیرقانونی استخدام شود.
همین طور بازسازی ۱۰۰۰ بیمارستان و خرید لوازم با سرمایه گذاری ۱.۹ میلیارد دلاری را شروع کرد.
"جسیکا کاستیلو" یکی از بیماران کرونای مکزیک بجای اینکه پا در بیمارستان بگذارد، یک هفته را در خانه خود در ایالت هیدالگو در مرکز مکزیک تحمل کرد تا جایی که حتی فکر خودکشی هم به سرش زد.
وی می گوید: احساس کردم هوایی که نفس می کشم وارد ریه هایم نمی گردد اما گفتم اگر به بیمارستان بروم، دیگر هیچ گاه برنخواهم گشت.
کاستیلو که از دیابت و فشار خون بالا رنج می برد، اظهار داشت بی اعتمادی وی به سیستم بهداشت عمومی ناشی از مراقبت های ضعیفی است که وی پیش از همه گیری کرونا از مراکز درمانی دریافت کرده بود.
مکزیک با بیش از ۷۳ هزار قربانی کرونا، چهارمین تلفات کووید-۱۹ در جهان را به خود مختص کرده است، بااینکه دولت این کشور می گوید که این امر تا حدودی به سبب جمعیت زیاد آن است.
این کشور ۱۲۸ میلیون نفری بطور رسمی نزدیک به ۷۰۰ هزار مورد مبتلاشدن به کرونا را ثبت کرده است.
تعداد رسمی مکزیکی هایی که در خانه های خود جان باخته اند در هیچ آمار رسمی ثبت نشده است، اما آمار مرگ و میر بیش از اندازه دولت، خود نشانه ای از این مساله است.
از اواسط مارس تا اول اوت در ۲۴ ایالت از ۳۲ ایالت این کشور، ۱۲۲ هزار و ۷۶۵ مورد مرگ و میر بیشتر از قبل به هر علتی وجود داشته است.
شایعات زیادی وجود دارد که ضعف عملکرد بیمارستان ها سبب شده مکزیک چهارمین کشور از نظر قربانیان کووید-۱۹ باشد.
با این وجود حتی بعضی از پزشکان اعتراف می کنند که یک حقیقت در این شایعه وجود دارد.
"ایوان کارنو"، یک پزشک عمومی اظهار داشت که از مارس تا ژوئیه ترس مردم "کاملاً بنیادین بود"، از آنجائیکه بیمارستان ها "پر بودند، مراقبت ها ضعیف بود و کمبود تجهیزات و مواد لازم وجود داشت.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، بااینکه از آن زمان اوضاع بهتر شده اما خیلی از مردم همچنان محتاط هستند و ترجیح می دهند روند درمانی خودرا در خانه پیگیری کنند.
منبع:

1399/07/01
19:38:32
5.0 / 5
1639
تگهای خبر: استاندارد , سیستم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum