یك مطالعه علمی نشان داد؛

صدمه جبران ناپذیر تاتو به غدد عرق بدن

صدمه جبران ناپذیر تاتو به غدد عرق بدن

به گزارش انجمن پارسیان نتایج یك مطالعه علمی نشان داده است تاتو كردن صدمه های زیانباری به غدد عرق بدن وارد می نماید و از توانایی آن برای خنك كردن بدن و سطح پوست می كاهد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، بررسی که در این حوزه در کالج آلما در میشیگان صورت گرفته نشان داده است که تاتو کردن بدن کارکردهای اساسی غدد عرق را مختل می کند.
محققان برای تحقیق گسترده در این حوزه از سیستمی معروف به جمع آوری داده های عرق بهره برده اند. این سیستم از جریان اندک الکتریسیته برای ایجاد تعریق در بدن استفاده می نماید و از آن در اصل جهت بررسی قابلیت تعریق بدن نوزادان تازه متولد شده استفاده می شود.
سیستم مورد اشاره نشان داده است پوست بدن افراد دارای تاتو تقریباً نصف پوست بدن افرادی که تاتو ندارند قابلیت تعریق دارد و از همین رو پوست بدن افراد دارای تاتو معمولاً دارای نمک بیش از اندازه است. علت این مسئله آن است که جوهر مورد استفاده برای تاتوی بدن غدد عرق را تخریب یا مختل می کند.
محققان اخطار می دهند که مختل شدن سیستم تعریق باعث خنک نشدن طبیعی بدن، افرایش دمای آن و در نهایت صدمه پذیرتر شدن بدن در مقابل بیماری های مختلف می شود.
این مسئله به خصوص در زمان انجام تمرینات ورزشی برای افراد مشکل بوجود می آورد.

1399/07/07
14:21:16
5.0 / 5
1637
تگهای خبر: سیستم , علم , محققان , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum