ایجاد بیش از ۵۰۰ هزار شغل توسط كمیته امداد

ایجاد بیش از ۵۰۰ هزار شغل توسط كمیته امداد

رئیس كمیته امداد امام خمینی با اعلان اینكه كمیته امداد امام خمینی موظف است سالانه 70 هزار شغل ایجاد كند، اظهار داشت: این نهاد توانسته است با حمایت های انجام شده بیش از 500 هزار اشتغال در سال چهارم برنامه پنج ساله ششم در سراسر كشور ایجاد كند كه البته بیشتر این مشاغل روستایی هستند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا مرتضی بختیاری در ویدئو کنفرانس آیین بهره برداری از طرح های ملی روستایی و عشایری که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار نمود: یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد توانمندسازی است و کمیته امداد در این راستا سه رکن را در نظر گرفته است. این ارکان شامل اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی می شوند.

وی افزود: در حوزه اشتغال باتوجه به ماده ۸۳ برنامه پنج ساله ششم توسعه ماموریت خوبی به کمیته امداد داده شده است که جا دارد از استانداران سراسر کشور، بانکهای عامل و رئیس کل بانک مرکزی سپاسگزاری کنم.

رییس کمیته امداد خطاب به رئیس جمهوری اظهار داشت: الان در حضور شما ۵۷۷۵ طرح اشغال زایی روستایی با فرمان شما و با ۳۳۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه وارد مدار توسعه و تولید خواهد شد.

وی افزود: در حوزه مسکن کمک های خوبی شده است همین طور در سفرهای استانی آقای نوبخت ۳۵۰۰ کلنگ بر زمین زده می شود و بنیاد مسکن با اولویت مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، ماموریت اجرای آنها را بر عهده دارد.

به گفته بختیاری، هم اکنون ۶۹۴۱ واحد مسکونی بطور رسمی در سراسر کشور تقدیم مددجویان کمیته امداد مستقر در روستاها خواهد شد که از این میان ۱۴۲۷ واحد آن در استان خراسان شمالی با رقمی معادل ۵۰۴ میلیارد تومان و از محل اعتبارات دولت، تسهیلات بانکی و کمک های خیرین و گروه های جهادی بطور رسمی تحویل داده خواهد شد.

وی با اشاره به خانه ای در عزیز آباد که با دستور رئیس جمهوری به صورت نمادین ایجاد می شود، اظهار داشت: این خانه مربوط به خانواده ای است که مادر خانواده چهار یتیم را پرورش می دهد و الان در خانه خود ساکن می شود.

بختیاری در آخر از رئیس جمهوری خواست باتوجه به توفیقاتی که کمیته امداد در بحث اشتغال داشته است، تسهیلات کمیته امداد دو برابر شود.
1399/07/15
23:11:07
5.0 / 5
1792
تگهای خبر: توسعه , سفر , كشور , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum