واكنش جانشین ناجا به به هدف خوردن توپ و راكت به خاك ایران در جنگ آذربایجان و ارمنستان

واكنش جانشین ناجا به به هدف خوردن توپ و راكت به خاك ایران در جنگ آذربایجان و ارمنستان

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به به هدف خوردن تعدادی گلوله توپ و راكت به خاك جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: مرزبانان ما طبق وظیفه ای كه دارند به صورت قانونی به دو كشور ارمنستان و آذربایجان اخطار و هشدار داده و آنان نیز اشتباه صورت گرفته را پذیرفته اند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از واحدهای مرزی استان آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در منطقه ای هستیم که درخلال کشور آذربایجان و ارمنستان به هردلیلی مناقشه رخ داده و ما آرزو داریم این مساله به زودی به اتمام برسد و ملت هر دو کشور آسوده باشند و امنیت و آرامش در منطقه برقرار شود.

وی با اعلان اینکه حدود ۹ روز است که دو کشور در منطقه در حال جنگ هستند و ما برای انسان هایی که کشته شدند، ناراحت هستیم، اظهار داشت: در این تبادل آتش، برخی از گلوله توپ ها و راکت های آنها به صورت سهوی به خاک ما به هدف خوردن کرده است و مرزبانان کشور ما هم طبق وظیفه ای که دارند به صورت قانونی به دو کشور ارمنستان و آذربایجان اخطار و هشدار داده و آنان نیز اشتباه صورت گرفته را پذیرفته اند.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه مقرر شده زاویه تیر اندازی دو طرف اصلاح گردد، اظهارکرد: کشاورزان، کارگران و مرزنشینان در منطقه فعال می باشند و همین طور مرزبانان ما با هوشیاری، آرایش لازم را اتخاذ کردند و رصد و اشراف کامل بر مرزها دارند.

رضایی اظهار داشت: در منطقه مرزی، یک ملاقات با طرف آذربایجانی داشتیم و موارد لازم را اعلام کردیم و آنان نیز مراتب عذرخواهی خودرا اعلام نمودند.

وی همین طور عصر روز گذشته به همراه سردار احمد علی گودرزی - فرمانده مرزبانی ناجا - و سردار حسین عبدی - فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی - از نوار مرزی «خداآفرین» بازدید کرد.

جانشین فرمانده ناجا در این بازدید اظهارکرد: مناقشه دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان که بنا به دلایلی شروع شده است امیدواریم هر چه زودتر اختتام یابد و امنیت باردیگر به مرزهای این دو کشور بازگردد.

وی افزود: از آغاز درگیری بین این دو کشور تعدادی گلوله های توپ و راکت به خاک جمهوری اسلامی ایران برخورد کرده که مرزبانان ما بر حسب وظایف خود تذکرات لازم را صادر کرده اند تا زاویه تیراندازی را رعایت نمایند من بعد شاهد این قبیل حوادث در مرزهای کشور عزیزمان نباشیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رضایی در آخر این بازدید ضمن شرکت در کمیسیون عملیات از تلاش مرزبانان در تامین امنیت و آرامش مرزها قدردانی و بر نقش آفرینی مسئولانه و متعهدانه آنان اصرار کرد.
1399/07/16
14:12:48
5.0 / 5
1292
تگهای خبر: شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum