رئیس كمیته علمی مقابله با كرونا:

ورود داروهای بدون مستندات علمی به پروتكل درمانی كرونا ممنوعست

ورود داروهای بدون مستندات علمی به پروتكل درمانی كرونا ممنوعست

رئیس كمیته علمی مقابله با كرونا اظهار داشت: جوسازی های رسانه ای عده ای، برای فروش داروهای كرونایی فاقد مستندات علمی و تحقیقاتی است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک جوسازی رسانه ای چند روزی است که اذهان را به سمت خود کشیده است. «ایران به موش آزمایشگاهی داروهای نامعلوم کرونا با عوارض نامشخص بدل شده است.»
خبر دروغ این بود که «دولت روحانی و شخص وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پذیرفته اند که کشور ایران بعنوان موش آزمایشگاهی است و ایرانیها را مورد آزمایش داروهای نامعلوم با عوارض نامشخص قرار می دهند.» خبری که به نقل از دبیر کمیته علمی مبارزه با کرونا مطرح شده بود.
دکتر مصطفی قانعی رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با تکذیب این خبر اظهار داشت: این ها جوسازی های رسانه ای عده ای، برای فروش داروهای کرونایی فاقد مستندات علمی و تحقیقاتی است.
وی بیان کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا عده ای مدعی تولید داروهایی با نام ها و عناوین مختلف حتی با اسامی مقدس شدند که اثربخشی هیچ کدام از این داروها توسط کمیته علمی تایید نشد. بنا بر این تا حالا هیچ دارویی بدون مستندات وارد عرصه درمان کرونا نشده است.
به گفته وی، برخی مدعیان تولید داروهای درمانی کرونا با وجود مخالفت های علمی کمیته تلاش می کنند داروی خودرا بدون انجام آزمایش روی مردم، امتحان کنند. اما خوشبختانه فعالیت این افراد با ورود نیروی انتظامی و نهادهای نظارتی محدود شد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اشاره کرد: این افراد سودجو برای فروش داروهای خود مبادرت به جوسازی های رسانه ای در فضای مجازی کردند تا مردم را به خرید این داروها ترغیب کنند.
قانعی افزود: کمیته علمی مبارزه با کرونا با جدیت در مقابل فعالیت این افراد و جلوگیری از ورود داروهای فاقد مستندات علمی و اثربخشی درمانی به پروتکل درمان بیماری کرونا ایستاده است.
وی در پاسخ به جو رسانه ای «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعضی از این داروها را بدون اطلاع مردم، روی آنها امتحان می کند تا گزارش نهایی را با سازمان بهداشت جهانی ارائه نماید. بنا بر این آمار مبتلاشدن به کرونا هر روز بیشتر می شود» اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مقابل ورود داروهای فاقد مستندات درمانی به پروتکل درمان کرونا جلوگیری می کند و این حرف یک شایعه رسانه ای است.

1399/08/06
11:02:33
5.0 / 5
1184
تگهای خبر: آموزش , تحقیقات , توسعه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum