رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی تاكید كرد؛

لزوم ورود به معاهده تحقیقات جنوبگان و پژوهش در قطب جنوب

لزوم ورود به معاهده تحقیقات جنوبگان و پژوهش در قطب جنوب

به گزارش انجمن پارسیان رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی اظهار داشت: لزوم دارد تا با ورود به معاهده تحقیقات جنوبگان به فعالیت پژوهشی در قطب جنوب بپردازیم.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، بهروز ابطحی در یازدهمین نشست (مجازی) معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری که امروز (سه شنبه) با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، اظهار داشت: لزوم دارد تا با ورود به معاهده تحقیقات جنوبگان، به فعالیت پژوهشی در قطب جنوب بپردازیم.
ابطحی در این جلسه ضمن اشاره به شباهت ها و تفاوت های فعالیتهای بین المللی میان پژوهشگاه ها و دانشگاه ها، تصریح کرد: پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از نظر فعالیتهای بین المللی، علاوه بر وظایف پژوهشی وظایف حاکمیتی در نهادهای بین المللی دارد.
وی با اشاره به برگزاری دومین همایش بین المللی اقیانوس شناسی در شهریور ماه ۱۳۹۹ بود، خاطرنشان کرد: در این همایش بین المللی که به صورت مجازی برگزار گردید ۴۰۰ نفر از بیشتر از ۱۵ کشور همچون کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، شبه قاره هند، استرالیا، اقیانوسیه و کانادا شرکت داشتند.
ابطحی همینطور به برگزاری کارگاه هایی در حاشیه این همایش اشاره نمود و اضافه کرد: در این کارگاه ها افراد از بیشتر از ۱۲ کشور حضور داشتند و ۱۲۰ مقاله در این همایش عرضه شد که ۷۰ مورد از آنها به صورت سخنرانی بود.
وی در انتها با اشاره به حوزه دیگر فعالیت پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در دریای خزر، به برگزاری برنامه ای به مناسبت روز دریای خزر پرداخت و تصریح کرد: به نمایندگی از دولت فعالیتهای خاصی در حوزه دریای خزر داریم.


منبع:

1399/08/08
14:57:50
5.0 / 5
1550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum