مامور قلابی یگان ویژه بعد از اغفال ۶ دختر دستگیر شد

مامور قلابی یگان ویژه بعد از اغفال ۶ دختر دستگیر شد

به گزارش انجمن پارسیان ماموران پلیس پایتخت مرد جوانی را كه در پوشش ازدواج و استخدام مبادرت به كلاهبرداری و اخاذی از شهروندان كرده بود، دستگیر كردند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، اوایل آبان ماه سال جاری بود که زنی جوان با مرجوعه قضایی به پلیس آگاهی مراجعه نموده و از فردی به هویت عمران، ۳۵ ساله شکایت نمود. در همین راستا هم با عنایت به این که مبحث پرونده اغفال و اخاذی با جعل عناوین دولتی بود، پرونده ای با همین مبحث تشکیل و به ماموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واگذار شد.
در ادامه رسیدگی به این پرونده، شاکی در مقر پلیس حاضر شده و به ماموران اظهار داشت: حدود چهار ماه پیش با مرد جوانی به نام عمران آشنا شدم. او خودش را مأمور پلیس معرفی نمود و با عنایت به این که در اغلب مواقع او را با لباس یک دست مشکی ماموران پلیس که عنوان نوپو هم در روی آن نقش بسته بود، می دیدم، حرف هایش را باور کردم و در نهایت بنا شد تا این فرد به خواستگاری من بیاید.
شاکی افزود: بعد از تعیین قرار خواستگاری، این فرد ناگهان ادعا کرد که باید زمان خواستگاری را به تاریخ دیگری موکول نماییم، چون که برایش مشکل مالی پیش آمده بود. من هم از آنجایی که به خیال خودم او را می شناختم و او هم توانسته بود اعتماد من را جلب نماید، ۱۲۰ میلیون تومان به همراه یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶متعلق به خودم را در اختیارش قرار دادم تا مشکل مالی اش را حل کند. اما از آن روز به بعد این فرد دیگر پاسخی به تماسهای من نداده و من هم مجبور به شکایت شده ام.
با کسب این اطلاعات، ماموران موفق شدند تا با شیوه های پلیسی، مخفیگاه این فرد را در جنوب تهران شناسایی کنند که بعد از آن با دریافت مجوز ازمقام قضایی، این فرد در عملیاتی دستگیرشده و در حالیکه البسه و برخی اقلام پلیسی هم از وی کشف شد، او به مقر انتظامی منتقل شد.
این فرد در بازجویی های انجام شده صراحتا اعلام نمود که عنوان مامور پلیس را برای جلب اعتماد جعل کرده و پلیس نیست. همینطور به پنج فقره کلاهبرداری و اخاذی از دختران دیگر به شیوه مشابه و هم چهار مورد کلاهبرداری با دادن وعده استخدام به آقایان در پوشش مامور پلیس اعتراف کرد که تا کنون شش تن از شاکیان وی شناسایی شده اند.
مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تایید این خبر اعلام نمود که متهم دستگیر شده پس ازتشکیل پرونده به دادسرا منتقل شد.1399/08/15
12:18:27
5.0 / 5
1067
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum