سلول های ایمنی روده برای مقابله با ام اس تا مغز سفر می كنند

سلول های ایمنی روده برای مقابله با ام اس تا مغز سفر می كنند

انجمن پارسیان: نتایج یك پژوهش تازه علمی نشان میدهد سلول های ایمنی تولید شده در روده انسان ها در جریان شكل گیری بیماری ام اس تا مغز انسان سفر می كنند تا با آن مقابله كنند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، تحقیقی که در مورد بیماری ام اس در آمریکا صورت گرفته نشان میدهد که نقش سلول های ایمنی روده در جهت مقابله با بیماری ام اس بسیار مهمست و آنها در مواردی می توانند به بهبود این بیماری یا کند شدن روند گسترش آن در بدن کمک کنند.
بر اساس بررسی مورد اشاره، آنتی بادی های مصونیت ساز خاصی به نام ایمونوگلوبولین ای یا IgA، در نمونه های گرفته شده از بدن بیماران مبتلا به این التهاب عصبی وجود داشته است که منشأ آنها روده انسان است.
آزمایش هایی که دراین زمینه بر روی موش ها صورت گرفته نیز حاکیست میزان سلول های مورد اشاره در زمانی که مغز در حال مقاومت در مقابل بیماری ام اس است، افزایش می یابد.
آنتی بادی IgA بیشتر توسط سلول های روده تولید می شود و بوسیله مایع نخاعی به مغز منتقل می شود. نکته جالب اینکه در صورت کاهش شدت بیماری ام اس، تولید این سلول ها نیز کاهش پیدا می کند. پژوهشگران هنوز به درستی نمی دانند این آنتی بادی چگونه در جهت مقابله با بیماری ام اس نقش ایفا می کند.


منبع:

1399/09/08
13:04:21
5.0 / 5
1072
تگهای خبر: سفر , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum