حناچی:

انباشت تقاضاهای مناسب سازی شده شهر برای افراد كم توان

انباشت تقاضاهای مناسب سازی شده شهر برای افراد كم توان

به گزارش انجمن پارسیان شهردار تهران با اعلان اینکه با حجم تقاضاهای انباشته شده در حوزه مناسب سازی شهر برای افراد کم توان مواجه هستیم، اظهار داشت: معتقدیم که با یک استاندارد سراسری می توان شهر را برای همه آماده کرد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، پیروز حناچی امروز در همایش روز افراد دارای معلولیت با اعلان اینکه چشم انداز خوبی برای مناسب سازی شهر تهران جهت استفاده همه اقشار پیش بینی کرده ایم که با قوت بیشتر آنرا ادامه می دهیم، اظهار داشت: مناسب سازی پس از جنگ تحمیلی تا سالهای بعد مورد توجه قرار گرفت. به شکلی که حدودا تمامی ساختمان های عمومی جهت استفاده جانبازان و معلولان مناسب سازی شد اما این روند ادامه پیدا نکرد.
وی با طرح این سوال که چرا روند مناسب سازی ادامه پیدا نکرد اظهار داشت: مناسب سازی هنوز نهادینه نشده و تبدیل به حرکت مستمر نشده است. چونکه به شکلی فرآیندی به آن نگاه نکردیم و ماموریت درستی برای همه اجزای این پروسه تعریف نشد.
وی با اعلان اینکه اقدامات نشان میدهد که ما به مبانی نظری و نظریه مناسب سازی، کمتر توجه کرده ایم، اظهار داشت: اگر توجهات لازم به مبانی و تمامی اجزای برآیند مناسب سازی صورت می گرفت باید در اسناد بالادستی و هم در قوانین و همین طور اقدامات تک تک سازمان ها و دستگاهها امر مناسب سازی مورد توجه قرار می گرفت که نگرفته است.
وی با اعلان اینکه باید برای مناسب سازی، پیمانکاران خاص با نیروهای خاص که لزوم مناسب سازی و اهداف آنرا به خوبی درک می کنند انتخاب شوند، اظهار داشت: اگر پیمانکاران درست و آشنا به مسائل مناسب سازی به کار گرفته شوند دیگر شاهد آن نیستیم که در راه مناسب سازی شده پیاده روی، یک تیر چراغ برق ساخته شود که به دستاویزی برای طنز تبدیل گردد.
حناچی با اعلان اینکه ما در شهرداری تهران شعار تهران شهری برای همه را سر دادیم و معتقدیم که ما در تهران به مانند یک خانواده هستیم و باید برای همه اعضای خانواده فضا را مناسب نماییم اظهار داشت: حالا مسئولیت خانواده تهران برای مدتی به ما سپرده شده است و باید بتوانیم که این شهر را برای حضور همه افراد آماده نماییم. هر چند که در سالهای اخیر به این مساله مناسب سازی معابر بی توجهی شده و با یک تقاضای انباشته شده، مواجه هستیم و نمی توان یکساله به همه این تقاضاها پاسخ داد و ایرادات را حذف نمود.
وی با اعلان اینکه هماهنگی خوبی میان همه حوزه های شهرداری تهران برای مناسب سازی شهر به وجود آمده اظهار داشت: نماینده جامعه معلولان انتقاد داشتند که مسیر های مناسب سازی شده درست و اصولی نیست و این ایراد وارد است و باید با بالا بردن کیفیت مصالح، مشکلات را حل نماییم.
وی همین طور درباب تقاضای افزایش ناوگان حمل و نقل ویژه معلولان در اتوبوسرانی اظهار داشت: ما برای افزایش وسایل نقلیه عمومی ویژه معلولان اعتباری را در نظر گرفتیم و دو بار مناقصه برگزار کردیم اما به سبب نوسان قیمت خودرو کسی شرکت نکرد. هر چند که ما یک قرارداد تولید مینی بوس با ایران خودرو داریم و موضوع مناسب سازی مینی بوس ها برای معلولان را با ایران خودرو دنبال می نماییم و این شرکت باید تغییراتی را در طراحی مینی بوس ها بوجود آورد.
وی با اعلان اینکه سعی کردیم برای نابینایان از دستگاه های صوتی اعلام شرایط در چهارراه های مهم استفاده نمائیم و این مساله دنبال می شود اظهار داشت: معتقدیم که باید با یک استاندارد سراسری، کل شهر و اجزای آن برای حضور افراد کم توان و معلول آماده شود و این مهم پیگیری خواهد شد.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، با حضور شهردار تهران و تعدادی از معاونین وی ضمن رونمایی از اپلیکیشن رایا که محل های مناسب سازی شده را به اطلاع افراد کم توان می رساند، از چند پروژه شهری مناسب سازی شده نیز بهره برداری شد.
منبع:

1399/09/19
14:16:48
5.0 / 5
1074
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum