سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

اسامی ۱۲ شهر قرمز كرونا در كشور

اسامی ۱۲ شهر قرمز كرونا در كشور

به گزارش انجمن پارسیان سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آخرین وضعیت کووید-۱۹ در شهرهای کشور را شرح داد و اظهار داشت: حالا در سطح کشور ۱۲ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳۱ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۰۵ شهر در وضعیت زرد این بیماری قرار دارند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رییسی ضمن اشاره به جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه امروز گزارش های خوبی در ستاد داده شد. ما از پنجم آبان ماه اقداماتی را شروع کرده بودیم و از یکم آذرماه محدودیت ها تشدید شد و بر همین مبنا خوشبختانه امروز میزان رعایت پروتکل ها به بالای ۹۰ درصد در سطح کشور رسیده که پیامد آن سبب شد که شاهد روند نزولی بیماری هم در حوزه مبتلا شدن و هم در فوت در سطح کشور هستیم.
۱۲ شهر در وضعیت قرمز کروناییوی با بیان این هفته گذشته ۳۴ شهر در کشور قرمز بودند و چهار استان اردبیل، گلستان، گیلان و مازندران هم قرمز بودند، اضافه کرد: در این هفته و امروز بر مبنای آخرین اطلاعات تنها استان گیلان و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند. در همین راستا از ۳۴ شهر قرمز، هم اکنون فقط ۱۲ شهر قرمز هستند.
رییسی درباره این ۱۲ شهر قرمز اظهار داشت: از فردا شهرهایی که جزو این فهرست ۱۲ تایی نیستند، از وضعیت قرمز خارج خواهند شد. در گیلان چهار شهر آستارا، بندر انزلی، رودسر و تالش قرمز هستند. در مازندران پنج شهر آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا هم قرمز هستند. در عین حال شهر زرین دشت در فارس، بافت در کرمان و گمیشان در گلستان هم در وضعیت قرمز به سر می برند که هنوز روند نزولی نداشتند و مردم و مسؤلان این شهرها باید بیشترین دقت را داشته باشند.
۵ شهر در وضعیت بحرانیوی همینطور اظهار داشت: در عین حال در میان این ۱۲ شهر، پنج شهر است که وضعیت بحرانی دارند؛ این شهرها در گیلان شامل دو شهر آستارا و تالش و در مازندران آمل، گلوگاه و نور هستند.
رییسی افزود: به دنبال اقدامات انجام شده در هفته های اخیر، آخرین وضعیت کشور به این صورت است که در سطح کشور ۱۲ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳۱ شهر نارنجی و ۲۰۵ شهر در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارند.
وی اضافه کرد: این خبر خوبی است و نشان دهنده روند رو به کاهش بیماری در کشور است. اما لازم است اخطار و تذکر بسیار جدی هم داشته باشم؛ ویروس نشان داده که غفلت از آن سبب می شود بیماری سریعا بازگردد، شعله ور شود و به تدریج شهرها، استان ها و نهایتا سطح کشور را قرمز کند و کشور را در معرض میزان بالای مبتلا شدن و مرگ و میر بالا قرار دهد. ازاین رو به هیچ وجه نباید از این بیماری غفلت کرد.
رییسی تصریح کرد: اگر حالا تغییر رنگی در وضعیت شهرها صورت گرفته به علت رعایت پروتکل ها، زحمات مردم و مسئولان و تعطیلی مشاغلی است که البته فشار زیادی هم به لحاظ اقتصادی به آنها وارد شد. این روند کاهشی نتیجه این همه زحمات است.
دورهمی عامل ۵۱ درصد انتقال کرونامعاون وزیر بهداشت با تکیه بر اینکه ۵۱ درصد مبتلا شدن در موارد بیمارستانی و بستری ناشی از دورهمی های خانوادگی است، اظهار داشت: خواهشم آن است که مردم خیلی این مورد را جدی بگیرند بخصوص در شب های منتهی به شب یلدا لازم است به این مورد بسیار توجه گردد. اگر غفلتی صورت گیرد تمام دستاوردها را از بین می برد.
یلدا را مجازی برگزار کنیدوی تصریح کرد: دورهمی ها به هیچ وجه نباید انجام شوند و مردم می توانند به شکل های دیگر آنرا انجام داده و با اقوام به صورت مجازی در ارتباط باشند.
کاهش ۳۱ درصدی ترددهای بین شهریسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه صحبت هایش در زمینه محدودیت ها اظهار داشت: در این زمان تردد خودرو ها در جاده های بین شهری به میزان ۳۱ درصد کاهش پیدا کرده است که بسیار قابل توجه است و بر همین مبنا هم تصادفات خسارتی ۴۶ درصد، تصادفات جرحی ۳۰ درصد و تصادفات فوتی ۴۲ درصد کاهش یافته است.
۶۰۰هزار جریمه به علت نقض ممنوعیت تردد از ۹ شب تا ۴ صبحجریمه ۶۰هزار خودرو در شهرهای قرمزرییسی درباره جریمه هایی که به علت نقض ممنوعیت تردد از ۹ شب تا ۴ بامداد انجام شده است، اظهار داشت: تابحال ۶۰۰ هزار جریمه در این حوزه انجام شده است. در بحث تردد خودرو ها در شهرهای قرمز ۶۰ هزار جریمه، شهرهای نارنجی ۵۲ هزار جریمه انجام شده است. در زمینه خودرو ها و مسافرت های بین جاده ای ۷۷۲ هزار خودرو برگشت داده شده اند. این خودرو ها می خواستند وارد شهر دیگری شوند که برگردانده شده اند. دو میلیون تذکر به خودرو ها داده شده است.
وی اضافه کرد: در زمینه تخلفات اصناف هم تابحال ۲۳ هزار پلمب انجام شده است. در نهایت روند کلی کشور خوب است، اما یادمان باشد که کوچکترین غفلت از کرونا می تواند بیماری را برگرداند و همه را گرفتار کند. امیدواریم که در آینده بتوانیم این روند کاهشی را ادامه دهیم تا به پایین ترین میزان مبتلا شدن و مرگ در سطح کشور برسیم.
منبع:

1399/09/22
12:15:42
5.0 / 5
1251
تگهای خبر: كشور , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum