توسط یك ایرانی صورت می گیرد ؛

ركورد جدید حفظ اعداد در آستانه ثبت گینس

ركورد جدید حفظ اعداد در آستانه ثبت گینس

به گزارش انجمن پارسیان مرتضی جاوید دومین رکورد خویش را در زمینه حفظ و بازگویی اعداد در گینس به ثبت می رساند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، بامداد امروز در محل پارک ملی علوم و فناوری های نرم صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی، دکتر مرتضی جاوید رکورد حفظ اعداد در ۳۰ ثانیه را با حضور مشاوران گینس به ثبت رساند.
مرتضی جاوید ملقب به «سلطان حافظه ایران» و تنها ایرانی رکورددار حافظه جهان در گینس امروز توانست ۹۰ رقم را در ۳۰ ثانیه حفظ و بازگو کند.
مرتضی جاوید در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: من تنها ایرانی رکورددار حافظه جهان در گینس (۲۰۱۹) هستم که امروز موفق شدم با حضور مشاوران گینس در ۳۰ ثانیه ۹۰ رقم را حفظ نموده و بازگو کنم.
وی در مورد ثبت این رکورد در گینس اظهار داشت: معمولاً بین یک تا چهار ماه فرایند ثبت رکورد در گینس به طول می انجامد ولی به علت آنکه رکورد دیگری را در سال ۲۰۱۹ در زمینه حفظ اعداد داشته ام، این ثبت رکورد با سرعت بالاتری به انجام می رسد و سریع تر مورد پیگیری قرار می گیرد.
سلطان حافظه مغز تاکید کرد: امیدوارم که تا یک ماه آینده سرتیفیکیت این رکورد را دریافت کنم.
جاوید افزود: افراد با تمرینات زیادی در باشگاه ها می توانند بدن خویش را روی فرم بیاورند ازاین رو لازم است که ما بتوانیم ذهن خویش را با انجام تمرینات آماده سازی نماییم.
وی همینطور در مورد درباره تمرینات مغز در طول دوره زندگی اظهار داشت: با انجام تمرینات می توانیم قدرت ذهنی را تا ۱۰ برابر افزایش دهیم.
این رکوددار گینس با اشاره به اینکه ۲۰۰ تکنیک وجود دارد که بتوانیم با به کارگیری آن، تمرینات مغز را انجام دهیم، عنوان کرد: این تمرینات سبب می شود که از بروز بیماری هایی همچون آلزایمر جلوگیری نماییم. علاوه بر این، به موفقیت های بیشتری دست یابیم.
جاوید بیان نمود: این تمرینات باید برای مغز متناوب باشد و برای آنکه همه عمر نخواهیم برای انجام تمرینات، زمان صرف نماییم، لازم است که هر تکنیک را به سرعت روزانه تکرار نماییم که این تمرینات جزئی از وجود ما شود.
وی تصریح کرد: وقتی تکنیک ها به یک عادت تبدیل گردد، ذهن ما آماده خواهد شد.
سلطان حافظه مغز با تاکید بر اینکه این تمرینات ذهنی، ارتباطی با سن و جنس ندارد، اضافه کرد: از ۴۵سالگی به بالا مغز کوچک می شود و تحلیل می رود و سلول های دیگر جایگزین سلول های مغزی نمی گردد اما می توان با تمرینات متناوب، قدرت یادگیری را در سنین بالا تقویت کرد؛ درواقع می توان با تمرینات، مغز را احیاء کرد که این اقدام می تواند در هر ثانیه صورت گیرد.
مؤلف ۲۰ جلد کتاب در حوزه یادگیری اظهار داشت: تابحال توانسته ام ۲۰ جلد کتاب در زمینه های یادگیری بیشتر (تقویت حافظه و مغز، یادگیری مهارت های زبان خارجی و موفقیت ها و انگیزش ها) تألیف و ترجمه کنم.
در ادامه اشکان دشمن زیاری، مشاور ثبت رکورد گینس هم در این برنامه اظهار داشت: مرتضی جاوید رکورد گینس حفظ تاریخ تولد در سال ۲۰۱۹ و رکورد حفظ اعداد در سال ۲۰۲۰ را شکست. وی امروز توانست در ۳۰ ثانیه اعداد سه رقمی را حفظ و بازگو کند.
به گفته وی امروز تمام تست ها را انجام دادیم و بنا داریم تمام مستندات را به گینس ارسال نماییم تا به مرحله داوری نهایی برسیم.
دشمن زیاری با اشاره به اینکه ۱۰ الی ۲۰ سند برپایه پارامترهای گینس را امروز ثبت کردیم، خاطرنشان کرد: این مستندات به گینس ارسال می شود تا برپایه اقداماتی این رکورد به ثبت برسد.
مشاور ثبت رکورد گینس باتأکید بر اینکه این رکورد صد درصد ثبت می شود، تصریح کرد: چونکه این رکورد دارای جذابیت هایی است که طی مدت زمان کوتاهی به ثبت خواهد رسید.

1399/09/24
13:54:15
5.0 / 5
1148
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum