نماینده رهبر معظم انقلاب در دیدار با طلاب جهادگر قرارگاه معنویت و سلامت تاكید كرد

رمز ماندگاری، اخلاص در عمل است

رمز ماندگاری، اخلاص در عمل است

انجمن پارسیان: مراسم تجلیل از روحانیون جهادگر قرارگاه معنویت و سلامت با حضور حجت الاسلام و المسلمین معزی، نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر اجرا شد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، در این مراسم نماینده رهبر معظم انقلاب از خدمات ارائه شده روحانیون و طلاب جهادگر در مقابله با کرونا ویروس قدردانی کرد.
حجت الاسلام والمسلمین معزی سخنان خودرا در این مراسم با تعریف طلبگی و تبیین مفهوم طلبگی شروع کرد. نماینده رهبر معظم انقلاب در این بخش از سخنان خود با تاکید بر اهمیت حضور طلاب و روحانیون در کارهای اجتماعی بیان کرد: طلبگی یعنی درس خواندن، یک طلبه با فراگرفتن صرف و نهی فعالیت خودرا آغاز می کند، این فعالیت ممکنست تا آموختن فقه و اصول نیز ادامه یابد. بعد از آن طلبه یا مجتهد و مرجع می شود، یا واعظ و یا معلم.
وی در ادامه با اعلان اینکه هدف یک مبلغ در هر جایگاهی تربیت و پیام رسانی دین است، اضافه کرد: در هر جایگاهی یک روحانی باید مَلْجَأ و پناه مردم باشد، دقیقا به مانند کاری شما انجام می دهید.
تفاوت نگاه خیرخواهانه در ایران اسلامی و غرب
از دیدگاه نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر، تفاوت کار خیر در ایران و غرب این است که کار خیر در این با نیت قرب الهی انجام می شود. حجت الاسلام والمسلمین معزی در تبیین این نگاه اشاره کرد: تفاوت هلال احمر با صلیب سرخ ها در نیت است. در کار خیر برای رضای خدا کار می نماییم، به تعبیر ایت الله جوادی آملی امتیاز هلال احمر ایران با سایر صلیب سرخ ها همین خلوص در نیت است.
حجت الاسلام و المسلمین معزی در بخش دیگری از سخنان خود رمز ماندگاری خدمت به مردم را اخلاص در عمل عنوان و اشاره کرد: البته باید خدمت به مردم خالصانه باشد؛ چونکه اگر برای خدا عمل نماییم ماندگار خواهد شد. اما اگر دنبال نام و نشان باشیم عمل ما از بین خواهد رفت. در تاریخ بسیاری آمدند و به دنبال این موارد بودند و از تاریخ حذف شدند.
قدردانی از مدافعان سلامت
حجت الاسلام و المسلمین معزی در ادامه سخنان خود به دشواری روزهای سخت کرونائی اشاره نمود.
وی در این بخش از سخنان خود یاد بعضی از روحانیون سرشناسی را که در سال اخیر بر اثر کرونا جان خودرا از دست داده اند، گرامی داشت، اضافه کرد: در طول یک سال قبل من از نزدیک در جریان خدمت رسانی مدافعان حوزه سلامت بوده ام. پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار گرفتند و برای نجات جان همنوعان خود فداکارانه تلاش کردند. صبر و مجاهدت آنان که برگرفته از اسوه صبر و بردباری حضرت زینب (س) بوده، جهاد اکبر و مجاهدت حقیقی است.
نماینده رهبر معظم انقلاب در تکمیل سخنان خود در این بخش اضافه کرد: درباره جایگاه پرستاران، سخن بسیار است اما جمله ای از علامه طباطبایی (ره) در توصیف اهمیت کار پرستاری وجود دارد که بسیار زیبا است. ایشان خطاب به یک پرستار می گویند: حاضرم ثواب تالیفاتم را با یک شب مراقبت شما از یک بیمار عوض کنم.
سودمند بودن خاصیت انسان مومن
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در ادامه، سودمند بودن را از خاصیت های انسان مومن بر می شمارد و با اشاره به بخش هایی از آیات قرآن کریم اشاره کرد: مجموعه بشر عائله خداوند هستند، رفع نیازهای مخلوقات خداوند خشنودی و رضایت پروردگار را به دنبال دارد و پیامبر اکرم (ص) هم می فرماید فردی که به مردم خدمت می کند محبوب ترین خلق خدا در نزد خداست.
وی در تکمیل این بخش از سخن خود، افزود: خدمت رساندن به خلق خدا یکی از بهترین نعمت هایی است که خداوند به انسان ها عنایت کرده است. شما اگر به دنبال کسب فیض های معنوی هستید، من به شما می گویم اگر امروز مرحوم سید علی قاضی زنده بودند به عملکرد شما نمره 20 می دادند.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه با تاکید بر اینکه خدمت به مردم برنامه ریزی دقیق و انسجام درونی می خواهد، اشاره کرد: در خدمت به مردم باید از جزیره ای عمل کردن پرهیز کرد تا بتوانیم از سرمایه ها و ظرفیت ها به خوبی استفاده نمائیم. اما مهم ترین مساله در خدمت به مردم همان اخلاص در عمل است.
در این مراسم بعضی از طلاب و روحانیون به بیان خاطراتی از عملکرد جهاد قرارگاه سلامت معنوی که با چهار هدف کمک به سلامت جامعه، کمک به بیماران در مراکز درمانی و ایجاد نشاط، کوشش برای کمک به خانواده های بیماران و متوفیان جهت روحیه دادن به آنها و همین طور حفظ حرمت مومنان متوفی با انجام مراحل شرعی کفن و دفن تشکیل شده است، پرداختند.1399/10/18
00:08:32
0.0 / 5
817
تگهای خبر: خدمات , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum