19 و نیم درصد مدارس كشور فرسوده و نیازمند بازسازی

19 و نیم درصد مدارس كشور فرسوده و نیازمند بازسازی

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مشارکت ۲۰۰ هزار نفر در طرح آجر به آجر اطلاع داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر ضمن اشاره به اجرای طرح آجر به آجر اظهار داشت: در این طرح تابحال بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر همکاری کردند و طبیعی است که هر چه میزان مشارکت مردم با اعداد کمتر، بیشتر باشد، خروجی آن در آینده اعداد بزرگ تر و مدارس بزرگ تری خواهد بود که امیدواریم دانش آموزان ما بتوانند از مدارس ساخته شده در این طرح هرچه سریع تر آن استفاده کنند.
رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور افزود: طبق آمار بررسی شده از تمام استان ها، پروژه نیمه تمام خیری که به لحاظ تأمین اعتبار تعیین تکلیف نشده یا غیرفعال باشد نداریم و خوشبختانه تمام پروژه ها فعال می باشند.
رخشانی مهر همینطور ضمن اشاره به هزینه زیاد برای ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی، بر نگهداری و مراقبت از این فضاها تاکید کرد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بر نقش مهم و اقدامات خوب مجمع خیرین مدرسه ساز کشور تاکید و بیان نمود: با عنایت به رشد اعتبارات عمرانی کشور اقدامات خوبی در مدرسه سازی و مقاوم سازی مدارس صورت گرفته است به صورتی که طبق آخرین آمار، میانگین مدارس فرسوده و احتیاج به بازسازی کشور حدود ۱۹، ۵ درصد است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: باید ساخت پروژه های آموزشی را به سمت مجتمع های آموزشی با زیربنای ۳ تا ۵ هزار مترمربع پیش ببریم تا شاهد یک تحول در امر مدرسه سازی باشیم.
منبع:

1399/10/20
16:44:11
0.0 / 5
698
تگهای خبر: آموزش , توسعه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum