اتحاد آلاینده ها ضد اراك

اتحاد آلاینده ها ضد اراك

مرکزی رئیس شبکه پایش و کنترل کیفیت هوای کلانشهر اراک اظهار داشت: امروز همزمان با دو آلاینده دی اکسید گوگرد و ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای اراک روبرو بودیم که با وجود همزمان این دو آلاینده در هوا، می توان اثرات سوء بهداشتی بیشتر را پیش بینی نمود.


علیرضا محرابیان ۲۰ دیماه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک ضمن اشاره به اینکه تا ۱۶ دیماه ۹۹، استان مرکزی ۳۳ روز ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای تمام گروه های سنی را تجربه کرده است، اضافه کرد: اراک در میان کلانشهرهای مختلف پس از تبریز، کمترین تعداد روزهای آلوده را امسال داشته و نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۱ روز ناسالم داشته ایم که ۳۶ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای تمام گروه های حساس به ثبت رسیده است.
وی اظهار نمود: اراک از آغاز سال ۹۹ تا امروز، ۴۵ روز پاک، ۲۱۵ روز سالم، ۳۴ روز ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای تمام گروه های سنی تجربه کرده است.
محرابیان ضمن اشاره به اینکه امروز نسبت به روزهای گذشته در وضعیت آلودگی هوا اراک شرایط متفاوتی را داشتیم، اظهار داشت: شاخص آلودگی در اراک امروز در ساعت ۱۱ بامداد به عدد ۱۵۲ رسید که همزمان با دو آلاینده دی اکسید گوگرد و ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون روبرو بودیم و با عنایت به وجود همزمان این دو آلاینده در هوا، می توان اثرات سوء بهداشتی بیشتر را پیش بینی نمود.
رئیس شبکه پایش و کنترل کیفیت هوای کلانشهر اراک اضافه کرد: امروز اندازه گیری وضعیت سوخت نیروگاه حرارتی شازند انجام گرفت، هم اکنون دو واحد در مدار قرار دارد، واحد یک ۲۸۰۵ میکروگرم بر مترمکعب co2 و واحد چهار هم ۲۳۱۲ میکروگرم بر مترمعکب co2 تولید کرده است در حالیکه استاندارد آن ۷۰۰ میکروگرم بر مترمکعب است. واحد یک چهار برابر و واحد چهار سه برابر استاندارد تولید co2 و دی اکسید گوگرد دارند.1399/10/20
22:08:30
0.0 / 5
1028
تگهای خبر: استاندارد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum