وزیر آموزش و پرورش:

آموزش حضوری اختیاری است

آموزش حضوری اختیاری است

به گزارش انجمن پارسیان وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: حضور دانش آموزان در مدارس با صلاحدید خانواده ها و به صورت اختیاری است. جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل یکی از اولویت های مهم وزارت آموزش و پرورش است و با قوت دنبال می شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه دوم بهمن ماه در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس با روسای مناطق استان خوزستان اظهار داشت: همچنان که ستاد ملی کرونا اعلام نمود حضور دانش آموزان در مدارس با صلاحدید خانواده ها و به صورت اختیاری خواهد بود.
وی با اعلان اینکه ما موظف هستیم که امکان آموزش را برای همه دانش آموزان فراهم نماییم، اضافه کرد: مدارس ما در سراسر کشور آمادگی پذیرش دانش آموزان را دارند و خانواده ها می توانند با مراجعه به مدارس از رعایت دستور العمل های بهداشتی اطمینان پیدا کنند.
حاجی میرزایی اظهار داشت: ما برای پایه های اول و دوم و دروس علمی هنرستان ها آموزش حضوری را بسیار ضروری می دانیم به سبب اینکه ارائه این آموزش ها به صورت مجازی از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود. اما به دغدغه های ستاد ملی کرونا احترام می گذاریم و این را اعلام کردیم که آموزش حضوری اختیاری است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: با اهمیت ترین تاکید ما در سال تحصیلی جاری این است که نباید حتی یک دانش آموز از آموزش دور بماند و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل یکی از اولویت های مهم وزارت آموزش و پرورش است و با قوت دنبال می شود. حتی اگر دانش آموزی سال قبل ثبت نام کرده است و امسال در آموزش های مدرسه حضور ندارد، باید حتما پیگیری شود و مشکل دانش آموز را حل کنند. سازمان ثبت احوال طبق قانون مکلف است اطلاعات دانش آموزان و کد ملی آنها را برای پیگیری در اختیار ما قرار دهد.
وی ادامه داد: تمامی تلاش ما تحت پوشش قرار دادن دانش آموزانی است که در پروسه تحصیل حضور ندارند و برای بازگشت آنها به تحصیل تمامی تلاش خودرا به کار خواهیم گرفت.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، حاجی میرزایی اظهار داشت: شرایط تبدیل وضعیت همکاران حق التدریس کاملا روشن است و ابلاغ گردیده است و مراحل اجرائی آن در حال انجام می باشد. برمبنای میزان سهمیه ای که امسال دریافت کردیم 25 هزار و 500 نفر از همکاران حق التدریس در کشور به ترتیب امتیازاتی که کسب کردند تبدیل وضعیت می شوند و بقیه نیز برای تبدیل وضعیت در سال های بعد در نوبت قرار می گیرند.
منبع:

1399/11/02
12:36:07
0.0 / 5
995
تگهای خبر: آموزش , اطمینان , علم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum