تمام جنگل ها و سواحل هرمزگان تا آخر سال سنددار می شوند

تمام جنگل ها و سواحل هرمزگان تا آخر سال سنددار می شوند

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشوراعلام کرد: تمام جنگل ها و سواحل استان هرمزگان تا آخر سال سنددار می شوند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا دکتر مسعود منصور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان اظهار داشت: بیش از ۸۴۰۰ سازه آبخیزداری در هرمزگان راه اندازی شده که حدود ۶۰۴۰ مورد از این سازه ها در منطقه بشاگرد هستند.

وی اضافه کرد: امروز نقش سازه های آبخیزداری در جلوگیری از فرسایش خاک و تقویت پوشش گیاهی و اشتغالزایی برکسی پوشیده نیست.

منصور اظهار داشت: ۵/۵ میلیون هکتار از سطح هرمزگان سیل خیز است و ۶ میلیون هکتار از اراضی مستعد فرسایش آبی هستند که با تمام تلاش ها و اقدامات انجام شده فقط در وسعت ۸۶۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری انجام شده است بدین سبب باوجود کاهش بودجه امسال سعی کردیم استان هرمزگان را به لحاظ اهمیت موضوع سیل در اولویت قرار دهیم.

رئیس سازمان جنگل ها اضافه کرد: هرمزگان دارای ۴۵ هزار هکتار جنگل دست کاشت و ۹ میلیون اصله حرا و در نوع خود بی نظیر است.

تأکید استاندار بر ضرورت توجه ویژه به آبخیزداری

فریدون همتی - استاندار هرمزگان - نیز در این جلسه با اشاره به ثمرات اجرای پروژه های آبخیزداری اشاره کرد: هم و غم مان را باید بر مهار آب ها و آبخیزداری بگذاریم. در حوزه آبخیزداری کارهای بزرگی انجام شده که رضایت مردم را در تمام مناطق به همراه داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، همتی اظهار داشت: آبخیزداری زودبازده و تاثیر سریعی بر منابع طبیعی می گذارد و منافع آن برای مردم و دولت غیرقابل انکار است و انتظار است کمیسیون کشاورزی توجه ویژه ای به آبخیزداری در استان داشته باشد.
1399/11/04
14:40:48
0.0 / 5
898
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum