تقدیر از روابط عمومی ها در حوزه مقابله با كرونا

تقدیر از روابط عمومی ها در حوزه مقابله با كرونا

هفته روابط عمومی (۲۷اردیبهشت تا دوم خرداد) برگزار می گردد در سال ۱۴۰۰ با تجلیل و تقدیر از تلاش ها و فعالیتهای روابط عمومی های برتر در عرصه تولید محتوا، پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و رونمایی از منشور ملی روابط عمومی برگزار می شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سیدغلامرضا کاظمی دینان، مشاور دبیرکل یونسکو و رئیس شورای سیاست گذاری هفته روابط عمومی ضمن تشکر از تلاشهای سازمان ها و نهادهای مسئول در زمینه مقابله با ویروس کرونا به نقش روابط عمومی های این ارگان ها اشاره نمود و اظهار داشت: بی هیچ دریغی در بحران شیوع کرونا، روابط عمومی های ارگان ها، سازمان ها و وزارت خانه های در رابطه با پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا پویایی غیرقابل وصفی از خود به معرض نمایش گذاشته اند.
او اضافه کرد: موفقیت در برنامه بهبود سلامت و کیفیت زندگی افراد جامعه و اقداماتی که در بحث آموزش، پیشگیری، کنترل و مقابله با این ویروس انجام شد، بدون در نظر گرفتن نقش روابط عمومی ها میسر نمی شد. بدین منظور در نظر است تا در هفته روابط عمومی که از ۲۷ اردیبهشت ماه تا دوم خردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار می گردد به پاس تلاش هایشان در آگاهی بخشی، اطلاع ‍ رسانی، شفاف سازی و مبارزه با تاثیرات مخرب این ویروس بر جامعه، از روابط عمومی های برتر در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تقدیر و تجلیل شود.
کاظمی دینان افزود: برای این منظور نیاز است تا روابط عمومی ارگان ها مستندات خویش را در حوزه های مختلف در زمینه فعالیت در مبحث کرونا برای دبیرخانه هفته روابط عمومی ارسال نمایند که شیوه ارسال و دیگر اطلاعات مورد نیاز متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
رئیس شورای سیاست گذاری هفته روابط عمومی در ادامه ضمن اشاره به اینکه «منشور ملی روابط عمومی در شورایعالی انقلاب فرهنگی در حال تدوین است» تصریح کرد: این منشور با حضور اساتید و صاحب نظران روابط عمومی کشور در کارگروهی که بدین منظور تشکیل شده در حال تدوین است و چند کمیته مختلف همچون «کمیته تولید محتوا با رویکرد بررسی چالش ها و راهکارهای پیشنهادی»، «کمیته نظرخواهی برای رسیدن به اجماع ملی از راه ارسال و جمع بندی فراخوان هایی برای اعلام نظر از سراسر کشور» و «کمیته تلفیق و تدوین پیش نویس» بعنوان کمیته های تخصصی پیشنهادی در حال کار روی این منشور هستند.
او درباره ضرورت تدوین منشور ملی روابط عمومی اظهار داشت: تدوین منشور ملی روابط عمومی علاوه بر اینکه منجر به تأسیس نوعی نظام صنفی خواهد شد سبب دلگرمی دانش آموختگان روابط عمومی، پیشگیری از ورود مدیران ناکارآمد به عرصه روابط عمومی، خروج از مدیریت غریزی و ورود به تخصص گرایی و حرفه ای گری در بدنه روابط عمومی کشور خواهد شد.
کاظمی دینان در پایان ابراز امیدواری کرد که این منشور در هفته روابط عمومی سال ۱۴۰۰ رونمایی و با تدوین و تصویب آن جامعه روابط عمومی ارتقا یافته و از انسجام و یکپارچگی برخوردار خواهد شد.
پیش تر، سعیدرضا عاملی، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر لزوم تأسیس نظام ملی روابط عمومی خاطرنشان کرد: حسن تشکیل این نظام این است که متخصصان روابط عمومی، احراز صلاحیت می شوند و افراد متخصص در جایگاه کارشناسی و مدیریت روابط عمومی ها قرار می گیرند.
منبع:

1399/11/06
18:22:10
0.0 / 5
1137
تگهای خبر: آموزش , تخصص , دبیرخانه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum