پذیرش مقاله دانشجوی شریف در یكی از معتبرترین ژورنال های كامپیوتر

پذیرش مقاله دانشجوی شریف در یكی از معتبرترین ژورنال های كامپیوتر

انجمن پارسیان: برای نخستین بار مقاله ای توسط مهدی صفرنژاد بروجنی دانشجوی دکترای دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در ژورنال Journal of the ACM که یکی از معتبرترین ژورنال های علوم کامیپوتر است، پذیرفته شد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، مهدی صفرنژاد بروجنی دانشجوی دکترای دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف مقاله خویش را با عنوان «تقریب فاصله ویرایش در زمان زیرمربعی: کوانتوم و نگاشت کاهش» در ژورنال Journal of the ACM که قدمت ۶۷ ساله دارد به چاپ می رساند.
انجمن ماشین های حسابگر یا ACM قدیمی ترین انجمن علمی در رشته کامپیوتر در جهان است که سالانه بیشتر از ۱۷۰ کنفرانس برگزار و ۵۰ ژورنال به چاپ می رساند. بیشتر این ژورنال ها در ارتباط با یک حوزه تخصصی هستند و مأموریت Journal of the ACM چاپ چند پژوهش برجسته از هر حوزه علوم کامپیوتر هست که ارزش ماندگار آنها اثبات شود. متأسفانه در طول ۶۷ سال انتشار این ژورنال هیچ مقاله ای از ایران و دانشگاه صنعتی شریف در آن پذیرفته نشده است.
مقاله‌ی پذیرفته شده توسط مهدی صفرنژاد بعنوان بخشی از مبحث پایان نامه دکتری وی به راهنمایی دکتر محمد قدسی نگارش شده است.
همچنین در این مقاله دکتر محمدتقی حاجی آقایی، دکتر سعید صدیقین و دکتر سهیل احسانی از دانشگاه مریلند همکاری داشتند. در این مقاله به مساله فاصله ی ویرایش که یکی از مهم ترین و پرکاربردترین مسائل الگوریتمی است پرداخته شده است.
این مقاله یک چارچوب جدید برای حل تقریبی این مساله پیشنهاد می دهد که بعد از ارائه‌ی نسخه‌ی اولیه‌ی این مقاله در کنفرانس ACM-SIAM Symposium on Discrete Algorithms در سال ۲۰۱۸ مورد اقبال پژوهشگران قرار گرفت و توسط پژوهش های مختلف مورد استفاده قرار گرفت که به عرضه الگوریتم های جدید همچون حل یک مساله باز بعد از ۱۸ سال انجامید.
همچنین الگوریتم موازی که در این مقاله عرضه شد هم در سه سال قبل با بررسی مسائل مختلف در رابطه با مقایسه دو رشته در مدل نگاشت کاهش توسط پژوهشگران این حوزه دنبال شد.

1399/11/07
13:39:56
0.0 / 5
1040
تگهای خبر: تخصص , دانشگاه , علم , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum