معاون پژوهشی وزیر علوم:

قانون مقابله با تقلب علمی اصلاح می شود

قانون مقابله با تقلب علمی اصلاح می شود

انجمن پارسیان: معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم از تلاش وزارت علوم برای دسترسی مجدد به متون پایان نامه ها و همین طور اصلاح قانون پیشگیری و اصلاح قانون مقابله با تقلب علمی آگاهی داد.غلامحسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین پیگیری ها درباب قطع دسترسی به تمام متن پایان نامه ها و رساله ها در سامانه گنج پایگاه ایرانداک که از دوم دی ماه قطع شده است، اظهار نمود: اعتقاد وزارت علوم بر این است که دسترسی همگانی به متون علمی باید برای همه به شکل گسترده صورت گیرد.
معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم با بیان این خبر که در حال اصلاح بخشنامه اجرائی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی هستیم، اضافه کرد: در بخشنامه اجرائی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری موظف می باشند پایان نامه ها و رساله های خودرا در سامانه های اعلامی وزارتین ثبت کنند.
این مقام مسئول وزارت علوم افزود: همین طور در پیشنهاد اصلاحی بخشنامه اجرائی در تلاش هستیم، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب یک دستورالعمل پیش بینی های لازم جهت دسترسی رایگان به متن کامل پایان نامه ها و رساله ها را حداکثر ۵ سال پس از دفاع دانشجو به انجام رسانند.
رحیمی اشاره کرد: به موازات این اقدامات، برنامه تحول در نظام پژوهشی و فناوری تحصیلات تکمیلی در معاونت پژوهش و فناوری در حال تدوین است که به محض نهایی شدن جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، سایت گنج ایرانداک (پایگاه اطلاعات علمی ایران) در تاریخ دوم دی ماه اعلام کرد؛ به استناد ماده هشت بخشنامه اجرائی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی از یکم دی ماه ۱۳۹۹ دسترسی به تمام متن پایان نامه ها و رساله ها در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) امکان پذیر نیست.


منبع:

1399/11/10
16:46:49
0.0 / 5
951
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum