ساخت دستگاهی برای تشخیص دقیق تر سرطان

ساخت دستگاهی برای تشخیص دقیق تر سرطان

انجمن پارسیان: یک شرکت دانش بنیان دستگاه پیشرفته ای برای تشخیص دقیق تر نوع و خاصیت سرطان ارائه کرد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، رامین محمدی زند، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: دستگاه رنگ کننده اسلاید و پردازنده بافت از محصولات دانش بنیان این شرکت است که برای تشخیص نوع و خاصیت های سرطان، بافت مورد نظر باید مورد پردازش قرار گیرد که این امر بوسیله رنگ آمیزی افتراقی انجام می گیرد و این دستگاه این خدمت را به پژوهشگران این حوزه ارائه خواهدنمود.
وی افزود: این عمل موجب می شود تا ارگان های مختلف، قابل تشخیص باشند. در حقیقت این دستگاه امکان پردازش، رنگ آمیزی و مطالعه بافت مورد بررسی را محقق می کند و به کادر درمان کمک می نماید تا تشخیص دقیق تری از خاصیت بیماری داشته باشد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه از این دستگاه همین طور در حوزه هایی مانند گیاه شناسی یا دامپزشکی و یا صنایع غذایی نیز می توان استفاده کرد، تصریح کرد: این محصول بین یک سوم تا یک پنجم از نمونه مشابه خارجی ارزان تر است. محصولات مشابه خارجی با کارایی های متفاوتی عرضه می شود، به همین خاطر قیمت آنها نیز متغیر است. این شرکت در صورت وجود بسترهای مناسب، توان تامین کل نیاز کشور را دارد.
محمدی زند با اشاره به پروسه تحقیق و توسعه منتج به ساخت این دستگاه، بیان کرد: در کشور چهار هزار مرکز وجود دارد که می توانند مشتری این دستگاه باشند، از این میان چیزی در حدود ۲۵۰۰ مرکز اصلاً دستگاهی در اختیار ندارند و کارها را به صورت دستی انجام می دهند و ۱۵۰۰ مرکز نیز از تجهیزاتی با فناوری قدیمی استفاده می نمایند. در صورت مقابله با قاچاق این تجهیزات به داخل کشور و ممنوعیت واردات کالای مشابه خارجی، بی گمان این شرکت خواهد توانست تا نیاز کشور را به صورت کامل برطرف کند.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، بگفته وی، این دستگاه حجم مواد مصرفی را تا ۷ برابر می کاهد.
منبع:

1399/11/20
21:45:27
0.0 / 5
893
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دوستان انجمن پارسیان
انجمن پارسیان Parsian Forum