توضیحات سازمان روانشناسی درباره برخی ادعاها پیرامون عملكردش

توضیحات سازمان روانشناسی درباره برخی ادعاها پیرامون عملكردش

به گزارش انجمن پارسیان روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ضمن اشاره به تلاش مسئولین فعلی این سازمان در برگزاری مجمع عمومی پس از ۱۷ سال، امسال اظهار داشت: مرحله اول مجمع انجام و امیدواریم پیش از آخر سالجاری و در مدت باقی مانده، مرحله دوم هم با حضور و مشارکت کلیه اعضا به سرانجام برسد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، به دنبال انتشار خبری در یکم بهمن ماه جاری تحت عنوان: «بازگشایی تخلفات سازمان نظام روان شناسی و مشاوره از خرید باغ رستوران تا ارزهای خارجی + پاسخ آقای رئیس» در این خبرگزاری، روابط عمومی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور در جهت تنویر افکار عمومی و پاسخ به شائبه های بوجود آمده پیرامون عملکرد این سازمان، توضیحات تکمیلی عرضه کرد.
در متن عرضه شده از جانب سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور آمده است: مستحضرید، دکتر حاتمی نزدیک دو سال است، مسئولیت اداره سازمان را برعهده گرفته اند، در دو سال قبل تغییر و تحولات قابل توجهی در سازمان صورت گرفته است؛ در وهله اول شفاف سازی گذشته انجام شده است و در وهله دوم اصلاحات اساسی در بخش های مختلف انجام شده، هم اکنون این سازمان قانونمند با دستورالعمل های جامع و در تعامل با نهادها و سازمان های مختلف بعنوان بالاترین مرجع تخصصی در کشور شناخته می شود و خدمات ارزشمند ای جهت بهبود سلامت روان خصوصاً در دوران کرونا از ناحیه این سازمان عرضه شده است.
در ادامه هم نوشته شده است: همینطور برنامه های جامعی را جهت بومی سازی این رشته مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی در دست تدوین و اجراء دارد. متاسفانه تیتر خبر مورد نظر این شبهه را بوجود می آورد که خدای ناکرده در زمان کنونی چنین اتفاقاتی افتاده است. در صورتیکه این مسائل با ابراز تاسف در ارتباط با اداره گذشته سازمان بوده و هیچ ارتباطی به شرایط و مدیریت فعلی ندارد. همچنانکه هم اکنون نهادهای مسئول نظارتی هم اشراف کاملی به عملکرد سازمان دارند.
این متن می افزاید: مجموعه سازمان و شخص دکتر حاتمی در این زمان به جد پیگیر تحقق شفاف سازی دوره های اول، دوم و سوم سازمان هستند و خود بعنوان مدعی بدنبال مدعی، بدنبال اعاده حقوق سازمان در این حوزه هستند. البته بدیهی است که درج هر خبری بدون اثبات در محکمه قضایی جایز نیست. باید توجه داشته باشید که تمامی مواردی که در خبر بیان شده است در هیچ محکمه ای طرح و اثبات نشده است. خدشه ناروا به اعتبار سازمانی صنفی و معتبر و منبع امید ۳۰۰ هزار دانشجو و فارغ التحصیل روان شناسی و مشاوره جفایی به کشور عزیزمان است.
در متن نامه عرضه شده عنوان شده است: در عین حال تقویت مدیران متعهد، پاکدست و کارآمد با سوابق درخشان انقلابی از وظایف همه ما خواهد بود. اختلاف درون صنفی که عمدتاً در آستانه انتخابات سراسری شورای مرکزی عریان می شود، بهتر است، درون خود نظام های صنفی حل و فصل شود. البته که هیچکس در مقابل قانون مصونیت ندارد و باید پاسخگوی عملکرد خود باشد. مدیریت سازمان مجری مصوبات و دستورالعمل های شورای مرکزی است و نمی تواند مجری خواسته های رکن یا نهادهایی خارج از سازمان باشد و بالطبع شخص رئیس سازمان هم بعنوان رئیس اجرایی سازمان مصوبات آن شورا را اجرا می کند.
در این متن تاکید شده است: سازمان به هر نامه و نقد و ادعای واردی پاسخگو خواهد بود؛ بدیهی است انتشار نامه یا شب نامه هایی بدون شناسنامه که از راه فضای مجازی و با امضای مجازی که اصالت و هویت افراد در تائید آن معلوم نیست نمی تواند مورد ادعا و توجه جدی باشد. همه همکاران آگاه هستند که مکاتبه با سازمان باید با امضاء اصل و از راه دبیرخانه صورت گیرد بنابراین اساسا تا کنون نامه ای با این مشخصات وصول نشده است که آقایان ادعا دارند پاسخ داده نشده است.
بر مبنای متن عرضه شده به خبرگزاری ایسنا، سازمان نظام روانشناسی اعلام نموده است: هم اکنون با سازمان مالیاتی وارد مذاکره هستیم تا تمامی امور مالیاتی در ارتباط با سازمان مشخص و پرداخت گردد. کاری که متاسفانه در گذشته و بموقع انجام نشده است و الان مدیران سازمان پیگیر دریافت شناسنامه ملی و دفتر پلمپ شده از راه دولت و وزارت بهداشت بوده و درصدد هستند تا همه کاستی های گذشته و موانع موجود در این حوزه را برطرف کنند. خوشبختانه صورت های مالی و گزارش مالی سال ۱۳۹۸ بیشتر از یکماه است در اختیار شورای مرکزی و هیأت بازرسان قرار گرفته است و در جلسه فوق العاده شورای مرکزی سازمان در 24 دیماه 99 مطرح گردیده است.
در انتها هم آمده است: در این دو سال تمام عملکرد مالی برطبق آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان بوده است وکلیه رسیدها و اسناد مطابق قانون تنظیم شده است. در مورد مسائل و ابهامات مطرح شده در مورد کم و کیف مراحل صدور پروانه در سازمان به اطلاع می رساند که طبیعتا این امر فرآیندی مشخص و خاص خویش را دارد؛ بخش کنترل مدارک، کمیسیون های تخصصی، معاونت و ریاست سازمان؛ هر بخش درخواست صدور پرونده ها را بررسی و کارشناسی می کند و در نهایت به تائید رئیس سازمان می رسد. تلاش مسئولین فعلی در برگزاری مجمع عمومی پس از ۱۷ سال امسال است که خوشبختانه مرحله اول آن انجام شده است. امیدواریم پیش از آخر سالجاری و در مدت باقی مانده، مرحله دوم هم با حضور و مشارکت کلیه اعضا به انجام برسد. این اتفاق مبارک خود از دستاوردهای مثبت مدیریت جدید سازمان است، بدیهی است که اصلاح این رویه ها به مذاق برخی خوش نیاید و برای مدیران سازمان هزینه زا هم باشد. عموما ناسپاسی ها و ایجاد بلواهای رسانه ای در اجرای دقیق قانون و ضوابط در انجمن ها و اصناف همواره واکنشی پرتکرار و آشنا از جانب افرادی است که منافع نامشروع آنان به خطر افتاده است.
منبع:

1399/11/23
22:50:31
0.0 / 5
1058
تگهای خبر: تخصص , حقوق , خدمات , دبیرخانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum