ضرورت راه اندازی مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی در تهران

ضرورت راه اندازی مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی در تهران

نشست مشترک شورا، شهرداری وشرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار گردید.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا و بنابر سایت شهر، نشستی مشترک پیرامون حل موضوعات شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب استان تهران با حضور سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، عطایی مدیر کل امور خدمات شهری، مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها، رحمان زاده شهردار منطقه ۲۲، حبیب پوش پارس مدیرعامل شرکت خاکریز آب، شینا انصاری مدیرکل اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، عنقایی مدیرکل اداره کل برنامه ریزی و توسعه امور خدمات شهری و... برگزار و درباره مباحث مشترک بحث و تبادل نظر شد.
سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در این نشست اظهار داشت: راه اندازی مخازن آب اضطراری در سطح شهر تهران برای تأمین آب مورد نیاز در مواقع بحرانی خصوصا زلزله مورد تاکید شورا بوده است که در این راستا مطابق با هدف گذاری های صورت گرفته باید عملیات راه اندازی آن شتاب بیشتری بگیرد.
او توضیح داد: با تشکیل یک کارگروه و انجام هماهنگی های لازم، صرفه جویی در زمان مدیریت و پیشرفت کارها سرعت بیشتری گیرد.
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه اضافه کرد: این اقدام از اقدامات بسیار مهم به حساب می آید که باید به خوبی اطلاع رسانی و بازنمایی شود.
این عضو شورا بر ضرورت آمادگی صددرصدی شهرداری تهران و ارگان های دیگر برای بارش های اواخر اسفندماه سال جاری و فروردین ۱۴۰۰ تصریح کرد.
در ادامه این جلسه مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: برپایه مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، راه اندازی مخازن آب اضطراری برای استفاده در مواقع بحرانی در بوستان های مناطق ۲۲گانه و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال اجرا می باشد.
یزدانی در ادامه اظهار داشت: بعد از جانمایی های لازم ۲۵نقطه در بوستان ها در دستور کار قرار گرفت و تابحال عملیات راه اندازی ۱۷مخزن با پیشرفت بالای۹۰درصدی در حال انجام می باشد و عملیات راه اندازی مخازن دیگر هم با پیشرفت کمی در حال انجام می باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: در جهت تسریع در پیشرفت فیزیکی راه اندازی مخازن آب اضطراری کمیته ای متشکل از شهرداری و شرکت آب و فاضلاب استان تهران تشکیل گردد.
معاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به عملیات جانمایی و راه اندازی شیرهای هیدرانت سازمان آتش نشانی اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال ۸۷۰۰ شیرهیدرانت در سطح مناطق ۲۲گانه راه اندازی شده است و ۲۰۰۰ شیر هیدرانت دیگر هم در حال راه اندازی است و مجموعا این تعداد باید به ۱۲۸۰۰ شیر هیدرانت افزایش یابد و باید هر محدوده از سطح شهر تهران دارای شیر هیدرانت باشد که در مواقع ضرورت و بحرانی مورد استفاده قرار گیرد.
محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران هم در این نشست با ذکر این نکته که اولویت ما برای راه اندازی مخازن آب اضطراری، بوستان ها و بیمارستان ها بوده است، اظهار داشت: برخی از این مخازن جهت بهره برداری آماده افتتاح است و همزمان عملیات کلنگ زنی ۷۰مخزن دیگر هم آغاز خواهد شد.
بختیاری در ادامه اظهار داشت: راه اندازی مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی از اقدامات ماندگار به حساب می آید و با این اقدام مدل جدیدی از تهیه آب اضطراری در کلانشهر تهران به وجود آوردیم که می تواند الگویی برای سایر کلانشهرها باشد.
همینطور در این نشست در مورد موضوعاتی چون ضرورت تسریع در پیشرفت فاضلاب شهری در مناطق، رسیدگی ویژه به فاضلاب منطقه۲۲، حوضچه تعدیل سیلاب، چشم انداز آبی منطقه۲۲، شیرابه ۱۱ایستگاه میانی، تصفیه خانه لوکال و... مطرح و در مورد مباحث فوق بحث و تبادل نظر شد.
منبع:

1399/11/30
18:06:01
0.0 / 5
1003
تگهای خبر: توسعه , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum