بهره برداری از سه ایستگاه جدید آتش نشانی در تهران

بهره برداری از سه ایستگاه جدید آتش نشانی در تهران

به گزارش انجمن پارسیان سه ایستگاه جدید آتش نشانی در تهران با حضور فرماندار و شهردار تهران و اعضای شورای اسلامی شهر به بهره برداری رسید.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مهدی داوری امروز در آیین افتتاح سه ایستگاه آتش نشانی و رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار داشت: امروز شاهد بهره برداری از ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی هستیم. در افق چشم انداز سازمان آتش نشانی قرار است این سازمان به مجموعه ای چابک، حرفه ای، دانش محور و هوشمند تبدیل گردد و تا حدود زیادی در این راه گام برداشته ایم اما بطور قطع برای رسیدن به نقطه مطلوب باید تلاش بیشتری انجام دهیم.
وی ادامه داد: زمان پیمایش رسیدن به محل حادثه یکی از موارد چابکی سازمان به حساب می آید که از چهار دقیقه و ۱۶ ثانیه در سال ۹۸ به چهار دقیقه و ۱۱ ثانیه امسال رسیده ایم یعنی ۵ ثانیه این زمان کاهش پیدا کرده است. این در شرایطی است که ترافیک در سطح شهر سنگین تر شده است.
به قول داوری، محدوده شهر تهران ۷۰۰ کیلومتر مربع تعریف شده اما سازمان آتش نشانی تا ۱۴۰۰ کیلومتر پوشش شهرهای اطراف تهران را هم بر عهده گرفته است. ایستگاه صدوسی و سوم در حریم شهر تهران با مشارکت فرمانداری تهران ساخته شده و تا حدود زیادی در پوشش داخل شهر تهران و حریم آن تأثیرگذار است.
وی تاکید کرد: فرآیند تکمیل و تجهیز این ایستگاه با حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه توسط سازمان آتش نشانی انجام شده است. ایستگاه صد و پانزدهم که امروز به صورت همزمان به بهره برداری می رسد در خیابان سعدی که پرترافیک و پرمخاطره بوده است راه اندازی شده است. این کار با هدف افزایش پاسخگویی انجام شده و زمین های ایستگاه های صدوپانزدهم و صدوشانزدهم با مشارکت شهرداری های مناطق تأمین شده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران ضمن اشاره به اینکه از نظر تعداد ایستگاه ها و پوشش در شرایط مناسبی قرار داریم، اضافه کرد: در دو سال قبل شش ایستگاه به بهره برداری رسیده و ساخت چهار ایستگاه به پیشرفت فیزیکی بیشتر از ۵۰ درصد رسیده است. بدین سان در سال آینده شاهد بهره برداری آنها خواهیم بود. همینطور سه ایستگاه هم در فاز طراحی است که در سال آینده ساخت آنها آغاز خواهد شد.
داوری افزود: تجهیزات خوبی باوجود شرایط اقتصادی موجود و افزایش قیمت ها خریداری شده است مثلا تجهیزات مواد شیمیایی که ۲۸۶ هزار ماده را می تواند شناسایی کند می تواند در مقابله با حوادث مواد خطرناک در شهر تهران بسیار تأثیرگذار باشد. هم اکنون دستگاه ها و تجهیزات فردی یک آتش نشان ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان هزینه دارد اما خوشبختانه با حمایت مستمر مدیریت شهری توانسته ایم در جهت توسعه سازمان و عرضه خدمات بهتر به شهروندان گامهای خوبی برداریم.
وی تاکید کرد: ما مهارت افزایی آتش نشانان را مورد توجه قرار داده ایم و سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان ها هم افتتاح شده که تابحال ۶۰۰۰ ساختمان و تا آخر سال اطلاعات ۱۰ هزار ساختمان شهر تهران در آن بارگذاری خواهد شد. امیدواریم روزی اطلاعات همه ساختمان های شهر تهران در این سامانه بارگذاری شود.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم عیسی فرهادی فرماندار تهران هم ضمن اشاره به افتتاح سه ایستگاه جدید آتش نشانی در شهر تهران اظهار داشت: سازمان آتش نشانی و شهرداری تهران اقدامات خوبی را برای عرضه خدمات ایمنی بخصوص در مناطق محروم و جنوبی شهر تهران که شهرهای اقماری را هم پوشش می دهد انجام دادند که باید برای انجام این اقدامات از شهرداری تهران قدردانی کرد.
وی ادامه داد: امروز تهران کلکسیونی از مشکلات و حوادث را به همراه دارد که آتش نشانی با همه این موارد گره خورده است. ساختمان های بلندمرتبه ای که توسعه آنها منطبق با توسعه آتش نشانی در شهر تهران نبوده است. خطر سیل، زلزله، بافت فرسوده و عدم وجود راه های دسترسی به عمق محلات بافت فرسوده از مشکلات عدیده ای است که خدمت رسانی آتش نشانی را با سختی مواجه می کند اما بحمدالله نیروهای جهادی در سازمان آتش نشانی با جان بر کف در خدمت شهروندان تهرانی هستند. بطور قطع پشتیبانی از سازمان آتش نشانی باید مورد توجه همه دستگاه ها بخصوص مدیریت شهری قرار گیرد.
منبع:

1399/12/06
14:07:29
0.0 / 5
1126
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دستگاه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum