در جلسه كمیسیون ماده پنج صورت گرفت:

تصویب طرح اصلاحی محله مینابی در منطقه۱۵

تصویب طرح اصلاحی محله مینابی در منطقه۱۵

به گزارش انجمن پارسیان طرح اصلاحی موضعی محله مینابی(منطقه ۱۵) با اولویت تأمین نیازمندی های خدماتی و مسکونی با حضور اعضای کمیسیون ماده پنج شهر تهران مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بیست و یکمین جلسه سالجاری کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران در اینباره اظهار داشت: محله مینابی در ناحیه یک منطقه ۱۵ شهرداری تهران واقع شده است؛ این محله ۷۶ هکتاری با جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر در شمال بزرگراه بعثت و غرب بزرگراه امام علی (ع) قرار دارد.
وی اضافه کرد: در دهه هشتاد قرار بود بزرگراه امام علی (ع) از این محله عبور کند و بر این مبنا تملک هایی صورت گرفته بود، بعد از تغییر مسیر بزرگراه، این تملک ها متوقف نشده و ادامه پیدا کرد، این مورد سبب شکل گیری املاک فاقد بنا و رها شده و نابسامانی های کالبدی و اجتماعی شد، به صورتی که نارضایتی مردم را به همراه داشته و لازم به تعیین و تکلیف وضعیت موجود بود.
اشراقی ضمن اشاره به کمبود قابل ملاحظه کاربری های درمانی، آموزشی، پارکینگ و فضای سبز در این محله اظهار داشت: قطعات مســکونی مینابی در پهنــه های مغایر با سکونت واقع شده و امــکان بهره برداری از حقوق مالکانه در آنها وجود نداشت و احتیاج به بازبینی بود.
وی اضافه کرد: بازبینی طرح محله مینابی در جلسات مختلف کارگروه فنی به بحث و بررسی گذاشته شد و نهایتاً طرح اصلاحی در بیست و یکمین جلسه سالجاری کمیسیون ماده پنج عنوان شد، بر این اساس با هدف تأمین نیازمندی های خدماتی محله و امکان بهره برداری از حقوق مالکانه، با کاربری های خدماتی و مسکونی پیشنهادی در این طرح موافقت شد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران افزود: همینطور در این نشست طرح ویژه سه بعدی محله نارمک به وسعت ۵۰۰ هکتار واقع در مناطق ۴ و ۸ مورد رسیدگی قرار گرفت و با پیشنهاد کارگروه فنی در خصوص عرضه ضابطه ویژه در زیر پهنه R۲۳۱ (بافت های مسکونی پرارزش معاصر) محله موافقت شد.
بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، در ادامه جلسه، طرح ساماندهی اراضی دره حسنک در محدوده درخلال بزرگراه های یادگار امام(ره) و آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) به وسعت ۱۴۳ هکتار مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با پیشنهاد کارگروه فنی در خصوص انتزاع ۴۷ هکتار از طرح و اقدام برابر ضوابط و مقررات طرح تفصیلی و تهیه طرح یکپارچه در ۹۶ هکتار باقیمانده به همراه تعدیل بارگذاری و ارسال به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران موافقت شد.1399/12/10
22:32:11
0.0 / 5
940
تگهای خبر: آموزش , حقوق , خدمات , دبیرخانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان انجمن پارسیان
انجمن پارسیان Parsian Forum