مخبر دزفولی:

دانش بنیان شدن كشاورزی اصلی ترین هدف سند امنیت غذایی است

دانش بنیان شدن كشاورزی اصلی ترین هدف سند امنیت غذایی است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: اگر قرار باشد در کشاورزی و غذای کشور انقلابی اتفاق بیافتد، کلید آن دانش بنیان شدن کشاورزی است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، جلسه شانزدهم کمیسیون تدوین سند ملی دانش بنیان کشاورزی و غذا، به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی رئیس این کمیسیون و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شد.
مخبر دزفولی گفت: ضرورت دارد یکی از اصلی ترین اهداف سند این باشد که کشاورزی در یک دوره زمانی قابل قبول مثلاً ۲ یا ۳ برنامه، به کشاورزی دانش بنیان تبدیل و حداقل پلکان دانش بنیانی آن چیده شود.
رئیس کمیسیون دانش بنیان کشاورزی و غذا تاکید کرد: به سبب وسعت و اهمیتی که این مساله دارد، ممکنست یک رویکرد ابتکاری و انحصاری پیدا کند و باید این مساله بررسی و لطمه شناسی شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اگر قرار باشد در کشاورزی و غذای کشور انقلابی اتفاق بیافتد، کلید آن دانش بنیان شدن کشاورزی است. باید از اهداف تا راهبردها و اقدامات، برای علمی شدن این کار و فناورانه شدن این موضوع، وضعیت موجود و مطلوب تعریف شود.
مخبر دزفولی گفت: ارزش های بنیادین یاد شده در پیش نویس سند برگرفته از قرآن کریم، روایات، فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، قانون اساسی و اسناد بالادستی است.
وی اشاره کرد: در عین حال که به بحث تنوع غذایی و ارزش های تغذیه ای و علمی پایبندی داریم باید این ارزش ها به بنیان های دینی و آموزه های اسلامی خودمان نیز پیوند زده شود.
رئیس کمیسیون دانش بنیان کشاورزی و غذا با اعلان اینکه لازم است قسمتی از آموزه های اسلامی را به اهداف سند افزوده شود، اشاره کرد: همه می دانیم که اسراف بد است و غذا باید حلال باشد، پس این موارد باید در اهداف سند مطابق با اهداف اسلامی ایرانی کشورمان عنوان شود.

1399/12/11
19:50:14
0.0 / 5
1116
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum