براساس فرضیه ای جدید؛

بمب های هسته ای طبیعی در جهان منفجر می شوند

بمب های هسته ای طبیعی در جهان منفجر می شوند

به گزارش انجمن پارسیان فرضیه ای جدید عرضه شده که طبق آن در جهان انفجارهایی مشابه بمب اتمی در کوتوله های سفید اتفاق می افتد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از فیوچریسم، طبق فرضیه ای جدید، نوعی از هم جوشی هسته ای که در کوتوله های سفید اتفاق می افتد به انفجاری منجر می شود که شباهت زیادی به بمب های اتمی روی زمین دارد.
کوتولهٔ سفید گونه ای از اجرام فضایی است و در حقیقت باقیمانده هسته یک ستاره است که تراکم زیادی دارد. جرم آن با خورشید قابل مقایسه است اما حجم آن مشابه زمین است.
تحقیقات مربوط به این فرضیه بزودی در نشریه Physical Review Letters منتشر می شود و نشان میدهد واکنش هایی شیمیایی نوع انفجارهای ستاره ای تولید می کنند که ابرنواختر گروه ۱a نام دارند. به اعتقاد مؤلفان این پژوهش مجموعه ای از انفجارهای هسته ای کوچک تر به این موارد منجر می شوند.
طبق این پژوهش، مواد رادیواکتیو کریستالی به نام «دانه برف اورانیوم» ممکنست در کوتوله های سفید ظاهر شوند. اورانیوم هنگام زوال بی ثابت می شود و در نتیجه زنجیره ای از همجوشی های هسته ای اتفاق می افتند که مشابه انفجار بمب اتمی هستند.
این بدان معنا است که بمب های هسته ای کوچک به ایجاد بمب های هسته ای بزرگ تر در تمام جهان منجر می شوند.
یافته های این تحقیق برخلاف باورهای فعلی هستند که ابرنواختر نوع ۱A در نتیجه نزدیکی کوتوله سفید با ستاره همراه آن به وجود می آید.
چارلز هوروویتز محقق ارشد پژوهش از دانشگاه ایندیانا آمریکا می گوید: مردم تصور می کنند کوتوله های سفید یک ستاره همراه دارند چونکه آنها نمی دانند یک ستاره بدون همراه چگونه منفجر می شود.
هرچند این تحقیق منطقی بنظر می رسد اما مؤلفان آن اخطار می دهند مطالب عرضه شده فقط فرضیه هستند و هنوز اثبات نشده اند. آنها باید نشانه هایی از دانه برف اورانیوم را بیابند که به ایجاد انفجارها منجر می شود.


منبع:

1399/12/24
12:48:37
0.0 / 5
901
تگهای خبر: تحقیقات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum