یافته های جدید نشان داد؛

تاثیر مخرب كرونا بر شنوایی انسان اثبات شد

تاثیر مخرب كرونا بر شنوایی انسان اثبات شد

به گزارش انجمن پارسیان نتایج یک بررسی جدید نشان داده است که ابتلاء به ویروس کرونا بر شنوایی انسان هم تاثیر منفی می گذارد و سبب وقوع مشکلاتی مانند وزوز مداوم گوش می شود.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، همچون مشکلاتی که امکان دارد به دلیل ابتلاء به کرونا برای افراد پیش بیاید میتوان به کاسته شدن از شنوایی یا فقدان کامل آن، وزوز گوش و سرگیجه اشاره نمود.
تکمیل این تحقیق در دانشگاه منچستر در حدود یک سال طول کشیده و یکی از جامع ترین پژوهش های انجام شده در مورد تاثیر کرونا بر شنوایی انسان است. بر مبنای بررسی مورد اشاره تعداد زیادی از افراد از وقوع مشکلات در ارتباط با شنوایی در نخستین روزهای ابتلاء به کرونا خبر می دهند و این مشکلات امکان دارد برای مدتی طولانی ادامه یابند.
این بررسی با درهم آمیختن نتایج ۲۸ پژوهش مختلف انجام شده و نشان داده است ۷.۶ درصد از مبتلایان به کرونا با مشکل کاهش شنوایی رو به رو شده اند، ۷.۲ درصد گرفتار سرگیجه شده اند و ۱۴.۸ درصد هم مشکل وزوز گوش داشته اند.
معمولاً حس وزوز کردن گوش زمانی در افراد ایجاد می شود که گوش آنها به دلیل قرار گرفتن مداوم در معرض آلودگی های صوتی یا عفونت صدمه دیده باشد. ازاین رو میتوان نتیجه گرفت که ویروس کرونا به صورت مستقیم سبب شکل گیری عفونت در گوش می شود.
در عین حال محققان در حال بررسی های دقیق تر برای مشخص کردن میزان دقیق صدمه های گوش انسان به دلیل ابتلاء به کرونا هستند.


منبع:

1400/01/08
12:16:19
5.0 / 5
1054
تگهای خبر: دانشگاه , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum