برقراری شرایط قابل قبول كیفیت هوا در پایتخت

برقراری شرایط قابل قبول كیفیت هوا در پایتخت

انجمن پارسیان: برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۳ فروردین ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد و تداوم این شرایط طی روز پیشبینی می شود.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان داده است که بامداد امروز (۲۳ فروردین ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

با حاکمیت ناپایداری جوی طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی می ماند. این شرایط جوی تا اواخر وقت ادامه خواهد داشت و با وزش باد مؤثر و عدم تجمع آلاینده ها برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیشبینی می شود.

صبح فردا (۲۴ فروردین ماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تندی باد طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

تداوم این شرایط جوی طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود و به تدریج رشد ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا نسبتا شدید سبب کاهش غلظت آلاینده ها خواهد شد ازاین رو برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۲ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/01/23
10:47:04
5.0 / 5
904
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum