سردار رضایی:

تامین امنیت اخلاقی در سواحل و تفرجگاه ها یك مطالبه جدی و موثر است

تامین امنیت اخلاقی در سواحل و تفرجگاه ها یك مطالبه جدی و موثر است

به گزارش انجمن پارسیان از گیلان جانشین فرمانده ناجا با اعلان اینکه نیروی انتظامی، فرماندهی امنیت داخلی کشور را بر عهده دارد، اظهار داشت: تامین امنیت اخلاقی در محورهای مواصلاتی، سواحل و تفرجگاه ها و رعایت عفاف و حجاب در تمامی اماکن عمومی، یک مطالبه جدی و موثر در کاهش ناهنجاری های اجتماعی است.


سردار قاسم رضایی در کمیسیون اطلاعات و عملیات ناجا که با حضور فرماندهان مسئولان انتظامی و مرزبانی استان گیلان در سالن شهدای ناجا رشت انجام شد ضمن قدردانی از زحمات کارکنان نیروی انتظامی، اظهار نمود: اساسا خانواده کارکنان نیروی انتظامی با سعه صدر و بردباری خود در اجرای موفق ماموریت ها نقش به سزایی دارند و ما قدردان این عزیزان هستیم.
وی با اعلان اینکه پیام شهدا، تکلیف و سپردن امانت خدمتگزاری به انقلاب و مردم به سبزپوشان نیروی انتظامی است، اضافه کرد: خدمت در لباس ناجا بالاترین توفیق است.
جانشین فرمانده ناجا ماه مبارک رمضان و شب های قدر را فرصتی برای قرار گرفتن در راه بندگی و ارتقاء معنویات قلمداد کرد و اظهار داشت: یکی از خصوصیات فرهنگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تکلیف مدار و الگو بودن است.
این مقام ارشد انتظامی با اعلان اینکه ناجا، فرماندهی امنیت داخلی کشور را بر عهده دارد، اشاره کرد: امنیت داخلی موثرترین مولفه در امنیت ملی و روابط بین المللی است.
سردار رضایی مبارزه با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت را از اولویت های دائمی نیروی انتظامی و مطالبه به حق مردم از پلیس عنوان نمود و اضافه کرد: هدف از مقابله با اخلالگران و سلب کنندگان آسایش مردم، کسب رضایت شهروندان و ایجاد رعب و وحشت در قلب عربده کشان پوشالی است.
وی رضایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از نیروی انتظامی را سند افتخار ناجا قلمداد کرد و اظهار داشت: کوشش برای تداوم این رضایت ها توام با عملکرد مطلوب، همیشه در دستورکار نیروی انتظامی قرار دارد.
جانشین فرمانده ناجا با اعلان اینکه مرکز فوریت های پلیسی 110 ابزار مدیریتی و آفندی در اجرای ماموریت ها است، اشاره کرد: امروزه نیروی انتظامی بعنوان پناهگاه مردم در مقابل با ناهنجاری ها است.
این مقام ارشد انتظامی مشارکت در انتخابات را یک تکلیف برای همگان دانست و با تشریح تحرکات دشمنان برای تشویش اذهان عمومی و دلسردی مردم از آینده کشور اضافه کرد: با تدابیر و ساز و کارهای اندیشیده شده در قرارگاه انتظامی امام علی(ع) هیچ نگرانی درباب برقراری مدیریت انتظامات و امنیت انتخابات و محافظت از آرای مردم نداریم.
سردار رضایی با اعلان اینکه اشرافیت اطلاعاتی باید به تسلط تبدیل گردد، اشاره کرد: منظور از تسلط یعنی اینکه با اقدامات نامحسوس و اطلاعاتی، ابزار و فرصتی برای ضربه زدن به امنیت کشور در دست دشمنان قرار ندهیم و هر موضوعی که در اجرای نظم و امنیت جامعه بی نظمی به وجود می آورد رصد و کنترل شود.
جانشین فرمانده ناجا موفقیت پلیس در پیش گیری از وقوع سرقت، مقابله با ناهنجاری های اجتماعی و برقراری امنیت جامعه را با رضایتمندی مردمی و مشارکت حداکثری آنها در انتخابات مرتبط دانست و اظهار داشت: دشمنان همیشه به دنبال تخریب افکار جوانان و تغییر و تحریف فرهنگ غنی ما هستند و ما نباید با کم کاری، آب در آسیاب دشمنان بریزیم.
این مقام ارشد انتظامی بر برخورد قاطع با محتکران و قاچاقچیان کالا و ارز اصرار کرد و اظهار داشت: مقابله و مبارزه با قاچاق در امتداد تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نامگذاری شعار سال 1400 با عنوان "جهش تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" در دستورکار پلیس قرار دارد.
سردار رضایی اشاره کرد: مقابله با لطمه های اجتماعی و اقتصادی تنها وظیفه نیروی انتظامی نیست و این حوزه تعامل و همکاری تمامی سازمان ها، دستگاهها و نهادهای مربوطه را می طلبد.
وی با اعلان اینکه باید ترددهای بدون مجوز در مرزهای کشور به صفر برسد، اشاره کرد: نیروهای مرزبانی باید در رصد و پایش مرزها هوشمندانه و مقتدر عمل کنند.
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به جاذبه های گردشگری استان های شمالی کشور، بهره گیری از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود برای تامین امنیت سواحل و تفرجگاه ها را یک ضرورت حیاتی برشمرد و اظهار داشت: تامین امنیت اخلاقی در محورهای مواصلاتی، سواحل و تفرجگاه ها و رعایت عفاف و حجاب در تمامی اماکن عمومی، یک مطالبه جدی و موثر در کاهش ناهنجاری های اجتماعی است.
این مقام ارشد انتظامی در آخر ضمن مهم قلمداد کردن اقدامات ایجابی در اجرای طرح دریا، اشاره کرد: استفاده از ظرفیت بسیج و نیروهای داوطلب و افتخاری یکی دیگر از اقدامات موثر در اجرای طرح های امنیت اخلاقی در مناطق گردشگری و سواحل است.
منبع:

1400/01/31
14:16:48
5.0 / 5
852
تگهای خبر: دستگاه , كشور , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum