اعلام نحوه برگزاری امتحانات نهایی دوازدهمی ها

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نهایی دوازدهمی ها

انجمن پارسیان: مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، «شیوه نامه برگزاری امتحانات نهایی» را به استانها ابلاغ نمود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، در امتداد اجرای فعالیت «برنامه ریزی – طراحی سئوالات و برگزاری امتحانات نهایی و غیرنهایی»، نکات قابل توجه و سه برگ برنامه امتحانات نهایی خردادماه سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پایه دوازدهم دوره دوم آموزش متوسطه روزانه، بزرگسالان، آموزش الکترونیکی و داوطلبان آزاد شاخه نظری و رشته هنر دوره پیش دانشگاهی شاخه فنی و حرفه ای، را به ادارات کل آموزش و پرورش استانها، ابلاغ نمود.
بر اساس این شیوه نامه؛ امتحانات «حضوری» در مناطق زرد، نارنجی و قرمز با صدور مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و در تمام مناطق با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی که متعاقباً ارسال می شود و نظارت مراقبان بهداشت انجام خواهد شد؛ ستاد امتحانات استان/شهرستان/نواحی و مناطق، طبق شیوه نامه تشکیل و نسبت به تعیین حوزه های اجرا، تصحیح و عوامل اجرائی حداکثر تا ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ اقدام و مراتب در سامانه فاینال درج شوند.
در ادامه این شیوه نامه آمده است؛ مسئولیت درج صحیح اطلاعات حوزه ها و عوامل اجرائی خصوصاً شماره همراه آنها، برعهده مدیر کل آموزش و پرورش استان است.
گزارش تعیین حوزه های اجرا و تصحیح، از سامانه فاینال دریافت و بعد از تأیید رؤسای سنجش، حراست و مدیران کل استانها، باید بوسیله اتوماسیون اداری به مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی ارسال شود.
شایان ذکر است؛ سئوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم بر طبق برنامه درسی و بارم بندی وضعیت قرمز در وضعیت همه­ گیری بیماری کرونا، طراحی می شوند، همچنین؛ برنامه درسی دوره دوم متوسطه در وضعیت قرمز، بارم بندی دروس و برنامه امتحانات در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانیwww.aee.medu.irقابل مشاهده است.
منبع:

1400/02/06
14:08:16
5.0 / 5
523
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum