افزایش ۲برابری فرسودگی شغلی متخصصان قلب در همه گیری كرونا

افزایش ۲برابری فرسودگی شغلی متخصصان قلب در همه گیری كرونا

به گزارش انجمن پارسیان خراسان رضوی ویروس کرونا حدودا تمام زندگی افراد را تحت تأثیر قرار داده و اثرات مخربی بر جهان داشته است. بر مبنای نتایج نظرسنجی جدید عرضه شده در هفتادمین جلسه علمی سالانه کالج قلب آمریکا، این مورد به پزشکان قلب وعروق در بعضی از کشورهای جهان، به علت ارتباط مستقیم آنان با بیماران کووید- ۱۹ صدمه زیادی وارد کرده است.


به نقل از مدیکال اکسپرس، بر مبنای داده های نظرسنجی کالج جدید کاردیولوژی (قلب) آمریکا (ACC)، بیماری همه گیر کووید- ۱۹ سبب افزایش دوبرابری فرسودگی شغلی پزشکان شده و در زمان اوج شیوع همه گیری در بین افراد بررسی شده، فرسودگی شغلی از ۲۰ درصد به ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است.
محققان اظهار کردند: از مهم ترین عوامل افزایش میزان فرسودگی شغلی در زمان همه گیری حضور پزشکان بر بالین بیماران در زمان مرگ بود. نتایج بررسی های گذشته نشان داد که فرسودگی شغلی در بین پزشکان قلب و به صورت کلی پزشکان وجود دارد، اما زمانی که به صورت دقیق تر بررسی کردیم، دریافتیم که شیوع فرسودگی شغلی در میان متخصصان قلب وعروق در مقایسه با زمان شیوع همه گیری و پیش از آن، حدودا دوبرابر شده است.
محققان عنوان کردند: بیماری کووید- ۱۹ بعنوان ذره بینی برای نشان دادن اوضاع بد بوده که هم اکنون بدتر شده است و نشان داده است که فرصت های زیادی برای بهبود محیط کار وجود دارد. برنامه هایی برای کاهش ساعات کار بالینی در سال آینده، ترک روش فعلی یا بازنشستگی قبل از موعد در بین پاسخ های افراد (به ویژه افرادی که بیشتر درگیر بودند) به ترتیب ۲۳ درصد، ۱۳ درصد و ۱۳ درصد گزارش شد. بیماری کووید- ۱۹ برای بعضی از پزشکان مهم ترین عامل اثرگذار بود، به صورتی که ۱۷ درصد از پزشکان قصد دارند ساعات کاری را کاهش دهند، ۱۲ درصد کار فعلی را ترک کنند و ۱۱ درصد هم به علت شیوع بیماری کووید- ۱۹ بازنشسته شوند.
در این بررسی عوامل استرس زای مالی هم بررسی گردید که بیماری کووید- ۱۹ آنرا تشدید کرده و ۴۱ درصد از پاسخ دهندگان اعلام نمودند که حقوق آنان تا حدی کاهش یافته است. حدودا همین درصد از پزشکان هم عدم حمایت کافی از سیستم بهداشتی در همه گیری را در ارتباط با غذا، اقامت، حمل و نقل، مراقبت از کودکان و حمایت عاطفی گزارش کردند.
محققان افزودند: سیستم های بهداشتی باید در همه گیری، اقدامات لازم برای اطمینان از ایمنی، نیازهای مالی و شخصی پزشکان متخصص قلب و عروق را انجام دهند. پشتیبانی از سلامت پزشکان با عرضه راهکارهای بالقوه برای کاهش بعضی از فشارهای شغلی در رابطه با فرسودگی شغلی برای کالج قلب و عروق آمریکا به یک اولویت راهبردی تبدیل گشته است. البته نتایج این بررسی نشان داد که فرسودگی شغلی در بین متخصصان بین المللی قلب در مقایسه با دیگر متخصان در آمریکا کمتر است و بررسی بیشتر در این حوزه نیاز دارد.
نتایج این بررسی نشان داد که سازمان های مرتبط، باید بر بهبود مراقبت از نیروی کار و نه فقط مراقبت از بیمار متمرکز شوند و نیاز فوری به منظور بهبود محیط های کاری مراقبت های بهداشتی را مشخص کنند.
منبع:

1400/02/29
13:02:10
5.0 / 5
480
تگهای خبر: اطمینان , تخصص , حقوق , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum