علت افزایش ازن در هوای تهران طی روزهای اخیر

علت افزایش ازن در هوای تهران طی روزهای اخیر

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بیان این که علت اصلی افزایش غلظت آلاینده ازن تردد وسایل نقلیه است، اظهار داشت: شدت دما نیز بر افزایش غلظت آلاینده ازن موثر است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مهدی میرزایی در نشست خبری مجازی سازمان حفاظت محیط زیست که امروز برگزار شد ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق ازجمله تهران اظهار نمود: آلاینده ازن، آلاینده ثانویه ای است که علت اصلی افزایش غلظت آن، تردد وسایل نقلیه است.

وی افزود: عمدتا این تصور وجود دارد که به علت محدودیت های کرونایی حجم ترددها کاهش پیدا کرده است پس آلودگی هوا هم باید کمتر شود این درحالیست که بر مبنای آمار شهرداری تهران حجم تردد خودرو ها کاهش پیدا نکرده است. از سویی دیگر به علت شیوع بیماری استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی کمتر و استفاده از وسایل نقلیه شخصی بیشتر شده است.

میرزایی با اشاره به اینکه شدت دما هم روی افزایش غلظت آلاینده ازن اثرگذار است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور نوسازی ناوگان و از رده خارج کردن خودرو های فرسوده انجام نشده است و تازمانی که این اتفاق نیفتد ما شاهد افزایش غلظت آلاینده ازن و ناکس خواهیم بود.

رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد ناوگان اتوبوسانی فرسوده می باشند و این ناوگان هم تأثیر بیشتری نسبت به خودرو های شخصی روی آلودگی هوا دارند.

به گفته میرزایی در حال حاضر سازمان حفاظت محیط زیست به دنبال آن است که مطالعه و منشایابی دقیقی درباره آلاینده ازن انجام دهد و عرضه کند.
1400/03/11
22:41:25
5.0 / 5
324
تگهای خبر: سیستم , كشور , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum