رصد وضعیت آموزش در ۶۰۰۰ مدرسه عشایر

رصد وضعیت آموزش در ۶۰۰۰ مدرسه عشایر

به گزارش انجمن پارسیان مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه بازمانده از تحصیل در عشایر نداریم اظهار داشت: خصوصاً طی دو سال قبل با توجه به این که آموزش ها حضوری بود و کلاس ها تعطیل نشد موجب شد بازمانده به آن معنا نداشته باشیم.


محمدرضا سیفی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند آموزش دانش آموزان عشایر طی سال تحصیلی گذشته اظهار نمود: معلمان عشایری در دو سال قبل آبروی آموزش و پرورش را خریدند از این جهت که توانستند در مناطق صعب العبور و دور دست بصورت خودجوش در مناطق حاضر شدند و اجازه ندادند چراغ تعلیم و تربیت در روزهای همه گیری کرونا خاموش شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه یادگیری در دانش آموزان عشایری تحول پیدا کرده است و برمبنای پژوهش میدانی در اطلس آموزشی که تهیه کردیم مشخص شد که یادگیری در دانش آموزان عشایری به سبب برگزاری حضوری کلاس های درسشان تعمیق یافته و کاملا نهادینه شده است و مشکلی از بابت کیفیت آموزش و یادگیری وجود ندارد.


مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه بنا بر این بازمانده از تحصیل در عشایر نداریم اظهار داشت: تعدادی که در این گروه قرار می گیرند نسبت به جامعه آماری که داریم، اندک هستند. خصوصاً طی دو سال قبل با توجه به این که آموزش ها حضوری بود و کلاس ها تعطیل نشد موجب شد بازمانده به آن معنا نداشته باشیم و همان روندی که طی سالهای قبل وجود داشت تداوم یابد.

سیفی افزود: کار دیگری که امسال وجود داشت این بود که طی چندین ماه با کمک مسئولین آموزش و پرورش استانها، ۶۰۰۰ مدرسه عشایری بطور دقیق رصد و مشخص شد چه تعداد از دانش آموزان که در این مدارس و به امکانات و ابزار هوشمند برای ادامه تحصیل مجهز هستند، چه تعداد اینترنت ندارند و چه تعداد حتی مقدمات اولیه مانند برق هم ندارند.

وی ادامه داد: بر حسب رصد انجام شده، آموزش ها برنامه ریزی شدند و سال تحصیلی جاری بدون مشکل خاصی به پایان رسید.

منبع:

1400/03/22
14:11:41
5.0 / 5
331
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , توسعه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum