رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

علت كمبود برخی داروهای برند

علت كمبود برخی داروهای برند

به گزارش انجمن پارسیان رییس سازمان غذا و دارو با اعلان اینکه باوجود تمامی مشکلات ارزی و تحریم های بی سابقه کمبود اقلام دارویی نسبت به سالهای قبل بسیار کمتر است، اظهار داشت: مردم در صورت مشاهده چنین موضوعی نیاز است که با شماره 190، سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت را در جریان قرار دهند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بنابر اعلام خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمدرضا شانه ساز در مورد کمبود برخی داروها در کشور، اظهار داشت: باوجود تمامی مشکلات ارزی و تحریم های بی سابقه کمبود اقلام دارویی نسبت به سالهای قبل کاهش پیدا کرده و کمتر است.
وی با اعلان اینکه مردم اگر با کمبود دارویی مواجه می شوند به سازمان غذا و دارو اطلاع رسانی کنند، اضافه کرد: با کمبود دارو مواجه نیستیم و مردم در صورت مشاهده چنین موضوعی نیاز است با تماس بوسیله شماره 190 سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت را در جریان قرار دهند.
شانه ساز افزود: برخی کمبودها در ارتباط با داروهای برندی هستند که مشابه تولید داخلی دارند و بر این اساس ارزی به واردات داروهای مشابه تخصیص داده نمی گردد. البته در بعضی موارد کمبود وجود دارد اما بصورت معمول و مداوم نبوده است.
رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: با توجه به این که منبع خیلی از مواد اولیه دارویی کشورهایی است که ارز خاصی را نیاز دارند بدین سبب با مشکلاتی روبه رو شده ایم که با کمک بانک مرکزی و وزارت اقتصاد درحال رفع اشکال هستیم.
منبع:

1400/04/13
11:55:45
5.0 / 5
285
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum