محموله های سرم وارد ایران شد بعلاوه جزئیات

محموله های سرم وارد ایران شد بعلاوه جزئیات

به گزارش انجمن پارسیان طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران، اخیرا محموله های سرم وارد ایران شده و ده ها کامیون دیگر هم از مرز بازرگان درحال ورود است که بدون هیچ ایستایی ترخیص و تحویل وزارت بهداشت خواهد شد.


مهرداد ارونقی در گفتگو با ایسنا، اشاره ای به جزئیات واردات سرم داشت و در این رابطه اظهار داشت که طی هماهنگی های صورت گرفته در چند روز اخیر ۲۵ پالت از راه فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده که انجام تشریفات گمرکی آن در حداقل زمان ممکن صورت گرفته و تحویل وزارت بهداشت شده است.
وی افزود: از طرفی مقرر است ده ها کامیون سرم از ترکیه و از مرز بازرگان وارد ایران شود که الان ۱۸ کانتینر حاوی انواع سرم مورد نیاز از گمرک مرز بازرگان عبور کرده و درحال حرکت به سمت تهران است.
ارونقی ضمن اشاره به رایزنی های صورت گرفته از جانب گمرک ایران و سازمان اطلاعات سپاه جهت تسریع در واردات این سرم ها خاطرنشان کرد که طی هماهنگی با گمرک متناظر تاجر در ترکیه مقرر شد با عنایت به ازدحامی که در گمرک این کشور وجود داشته، محموله های سرم ایران از صف خارج و به سرعت به سمت ایران ادامه مسیر دهد.
معاون فنی گمرک ایران خاطرنشان کرد که با دستور و پیگیری گمرک ایران هیچ گونه ایستایی در ترخیص سرم های وارداتی در گمرکات مربوطه وجود نخواهد داشت و به صورت حمل یکسره در اسرع وقت ترخیص می شود.

گفتنی است؛ طی مدت اخیر کاهش و کمبود سرم تزریقی در داروخانه و بازار جهت درمان بیماران کرونایی به معضلی جدی در این بخش تبدیل گشته است.1400/05/19
14:04:02
5.0 / 5
184
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum