سرپرست سازمان اورژانس كشور خبر داد

تأمین اعتبار خرید ۱۵۰موتورلانس و ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس

تأمین اعتبار خرید ۱۵۰موتورلانس و ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس

به گزارش انجمن پارسیان سرپرست سازمان اورژانس کشور از افزوده شدن ۲۰ اتوبوس آمبولانس در ناوگان سازمان اورژانس کشور اطلاع داد و اظهار داشت: همینطور برای خرید ۱۵۰موتورلانس و ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس تأمین اعتبار شده است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صابریان در نشست خبری که بامداد روز جاری با اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار نمود: پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.
وی افزود: هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم عرضه نماییم.
صابریان اظهار داشت: با تأمین بودجه، مناقصه ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس گذاشته شد و درحال تولید است تا بمحض آماده شدن این تعداد را در کل کشور تقسیم نماییم. اتوبوس آمبولانس برای خدمت رسانی در حوادث بسیار مناسب می باشد.
وی ضمن اشاره به خرید ۱۰۰ تا ۱۵۰ دستگاه موتورلانس اظهار داشت: موتورلانس ها زمان رسیدن به بیمار را در شهر های پر ترافیک کم می کنند. امیدواریم بزودی به چرخه ما اضافه شوند.
وی ادامه داد: خرید ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس هم مقرر است تأمین اعتبار شود و بتوانیم با انجام مناقصه این تعداد را میان کشور توزیع نماییم.
صابریان در مورد کمبود نیروی انسانی اظهار داشت: در اورژانس تهران بالغ بر ۵۰ درصد کمبود نیرو داریم. چارت اورژانس تهران ۴۰ سال است که تغییر نکرده است. این را از سازمان امور استخدامی پیگیری کردیم که امیدواریم به نتیجه برسد. در کل کشور حدود ۸۰۰۰ نفر کمبود نیرو داریم که ۲۷۰۰ نفر درحال جذب هستند.

وی در پاسخ به افزایش تماس با اورژانس اظهار داشت: قسمتی از تماسهای ما مشاوره ای است که با ورود به پیک پنجم افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کرد. افزایش مأموریت های ما حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد بوده است و در هر دقیقه و ثانیه همکاران بنده درحال پاسخگویی هستند که البته بخشی از آن در مورد مشاوره است.

وی درباره افزایش ابتلای تکنسین های اورژانس به کرونا اظهار داشت: روند خیلی افزایشی در این زمان نداشتیم و بستری در بیمارستانمان محدود بوده است.
صابریان در مورد بحث اورژانس هوایی هم اظهار داشت: پدهای بالگرد فعالی در سطح شهر تهران داریم که درحال استفاده است که شهرداری تهران در این خصوص کمک بسیاری کرد.
وی در مورد استقرار نیروهای اورژانس مترو اضافه کرد: فضای مناسبی به ما اختصاص داده نشد که به همین جهت آنطور که باید محقق نشد تا در مترو حضور داشته باشیم.
سرپرست اورژانس کشور در مورد طرح شهید سلیمانی هم اظهار نمود: این طرح هنوز در حال انجام می باشد و پشتیبانی خوبی در این بخش انجام می شود. مشکل خاصی نداشته است. کار خیلی خوب و قابل ستایشی بوده که توسط دکتر کولیوند انجام شده است.
ادامه دارد...منبع:

1400/05/30
13:27:24
5.0 / 5
196
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum