کشف نقش کلسترول در تغذیه متاستازهای سرطانی

کشف نقش کلسترول در تغذیه متاستازهای سرطانی

انجمن پارسیان: بررسی های پژوهشگران آمریکایی نشان داده است کلسترول بدن با تغذیه سلول های سرطانی زمینه شکل گیری متاستازها و مهاجرت سلول های سرطانی از بافتی به بافت دیگر بدن را فراهم می آورد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، این تحقیق به صورت خاص بر روی سرطان سینه انجام شده و نشان داده است چگونه تومورهای این سرطان به نقاط دیگر بدن منتقل می شوند.
با توجه به این که فرآیند تکثیر و مهاجرت سلول های سرطانی، فرایندی پرمخاطره و بسیار استرس زاست، خیلی از این سلول ها در حین کوشش برای تکثیر و مهاجرت (متاستاز) می میرند. اندک سلول های باقیمانده می توانند بر روند استرس آفرین منجر به مرگ سایر سلول های سرطانی غلبه کنند. تاکنون علت این مسئله مشخص نبود، اما هم اکنون مشخص شده که کلسترول بدن نقش کلیدی در تغذیه این سلول ها و افزایش قابلیت های آنها ایفا کرده است.
پیش از این مشخص شده بود که سطح بالای کلسترول در بدن می تواند باعث افزایش رشد سلول های سرطان سینه شود. اما محققان همینطور ارتباط بین کلسترول بالا و نتایج بدتر ابتلاء به سرطان سینه را تأیید کرده اند.
تغذیه سلول های سرطانی با استفاده از کلسترول باعث افزایش آنزیمی در آنها معروف به GPX۴ می شود که جلوی صدمه دیدن تومورها را از راه افزایش جذب چربی می گیرد. امید می رود این یافته ها زمینه را برای تولید داروهای جدیدی برای مقابله با سرطان سینه فراهم آورد.

1400/06/06
22:40:57
5.0 / 5
188
تگهای خبر: محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum