بیشتر از ۲۳۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان

بیشتر از ۲۳۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان

به گزارش انجمن پارسیان شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۳۹ میلیون و ۵۱ هزار و ۱۶۹ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۸۷۳ هزار و ۲۴۹ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۶ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۴۱۰ نفر از مبتلایان هم بهبود یافته اند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیشتر از ۴۵.۳ میلیون مبتلا و بیشتر از ۷۳۴ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۳.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۰۱ هزار و هند با بیشتر از ۴۵۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۱۷ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
همینطور ایران با مجموع پنج میلیون و ۷۱۶ هزار و ۳۹۴ مبتلا شدن و ۱۲۲ هزار و ۸۶۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۵، ۳۱۳، ۳۵۳ ۷۳۴، ۶۱۱ ۲ هند ۳۳، ۹۸۵، ۹۲۰ ۴۵۰، ۹۹۱ ۳ برزیل ۲۱، ۵۸۲، ۷۳۸ ۶۰۱، ۲۶۶ ۴ انگلیس ۸، ۱۹۳، ۷۶۹ ۱۳۷، ۷۶۳ ۵ روسیه ۷، ۸۰۴، ۷۷۴ ۲۱۷، ۳۷۲ ۶ ترکیه ۷، ۴۷۵، ۱۱۵ ۶۶، ۳۶۸ ۷ فرانسه ۷، ۰۵۷، ۶۳۱ ۱۱۷، ۰۸۲ ۸ ایران ۵، ۷۱۶، ۳۹۴ ۱۲۲، ۸۶۸ ۹ آرژانتین ۵، ۲۶۶، ۲۷۵ ۱۱۵، ۴۹۱ ۱۰ اسپانیا ۴، ۹۷۷، ۴۴۸ ۸۶، ۸۲۷ به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/07/20
10:39:44
5.0 / 5
202
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum