هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر

انجمن پارسیان: سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای هفت کلانشهر تا اواخر هفته جاری هشدار داد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از پایداری هوا طی بازه زمانی بامداد یک شنبه( ۱۴ آذرماه) تا ظهر پنج شنبه( ۱۸ آذرماه) آگاهی داد.

بر اثر این پدیده مخاطراتی همچون سکون نسبی در جو، همراه با افزایش غلطت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا قابل انتظار است.

یک شنبه (۱۴ آذرماه) شهرهای تهران، کرج، اصفهان، تبریز و اراک درگیر این پدیده خواهند بود. سه شنبه (۱۶ آذرماه) شهرهای تبریز، ارومیه، تهران، کرج، اراک و اصفهان شرایط به وجود آمده به جهت وقوع این پدیده را تجربه خواهند کرد.

چهارشنبه( ۱۷ آذرماه) مواجهه با این پدیده در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، اراک و مشهد پیش بینی می شود همین طور پنج شنبه (۱۸ آذرماه) تهران، کرج، اصفهان و مشهد تحت تاثیر مخاطرات این پدیده قرار خواهند گرفت.

در این شرایط جوی عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک موجب افزایش شاخص کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروههای حساس و درمناطق صنعتی و پرتردد شوند همین طور احتمال افزایش شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای تمام گروه ها خصوصاً از بعداز ظهر روز سه شنبه تا روز پنجشنبه ( ۱۶ تا ۱۸ آذرماه) وجود دارد.

توصیه می شود پرهیز از ترددهای غیر ضروری به مناطق پرتردد، خصوصاً برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، اجتناب از کارهای فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت مصرف سوخت های فسیلی و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلانشهرها در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/09/13
23:38:22
5.0 / 5
251
تگهای خبر: سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum