رئیس پژوهشگاه رویان:

کاظمی آشتیانی به جوانان اعتماد کرد

کاظمی آشتیانی به جوانان اعتماد کرد

رییس پژوهشگاه رویان اظهار داشت: کاظمی آشتیانی خوشبین بود و به جوانان اعتماد داشت و فضای معنوی و کُنام مؤثری که در پژوهشگاه رویان شکل گرفته است، بدلیل دیدگاه و طرز تفکر ایشان بود.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از پژوهشگاه رویان، دکتر عبدالحسین شاهوردی، رییس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در یادواره دکتر کاظمی آشتیانی موسس پژوهشگاه اظهار داشت: مجموعه جهاد دانشگاهی با دست خالی و همت دکتر کاظمی آشتیانی کار خودرا شروع کرد.
رئیس پژوهشگاه رویان اضافه کرد: شانزدهمین سالگرد درگذشت دکتر کاظمی آشتیانی با ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی همزمان شده است؛ امیدواریم که در این ایام، مورد عنایت خاص حضرت فاطمه زهرا (س) قرار بگیرند.
وی با اشاره به اینکه افرادی مانند سردار سلیمانی و دکتر کاظمی آشتیانی همچون افرادی بودند که با خداوند معامله و اجرشان را فقط از درگاه پروردگار مسئلت می کردند و مورد رحمت و لطف خاص خداوند هم قرار گرفتند. آینده نگری دکتر کاظمی آشتیانی، راهگشای همه همکاران در پژوهشگاه رویان بوده است.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان اضافه کرد: یکی از خاصیت های مهم شخصیتی دکتر کاظمی آشتیانی امکان سازی بود؛ آشتیانی فرصت هایی ایجاد می کرد تا استعدادهای جوان با وجود همه مشکلات، شکوفا شوند.
وی تصریح کرد: کاظمی آشتیانی خوشبین بود و به جوانان اعتماد داشت و فضای معنوی و کُنام مؤثری که در پژوهشگاه رویان شکل گرفته است، بدلیل دیدگاه و طرز تفکر ایشان بود که حتی پس از ۱۶ سال هنوز در این محیط حفظ شده است.
به گفته شاهوردی، سرلوحه قرار دادن خدمت به خلق، خوش خلقی و خوش قولی، دردمند بودن، خستگی ناپذیری، کوشش برای نظام و انقلاب همچون خاصیت های بارز شخصیتی دکتر کاظمی آشتیانی بود.
در ادامه دکتر عباس کبریایی زاده، استاد و مدیر گروه اقتصاد و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: ریشه همه این یادبودها و مراسم گرامیداشت ها به همان مسئله مسئولیت پذیری باز می گردد و باید به ما یاد داده شود که مسئولیت پذیر باشند.
وی تصریح کرد: طبیعتاً مسئولیت پذیری در درجه اول متوجه خودمان است؛ این که خداوند به ما سلامتی، عمر و فرصت داده است؛ در درجه بعد در مقابل خانواده و سپس در مقابل جامعه مسئولیت داریم.
کبریایی زاده اظهار داشت: (پیمودن) پله های موفقیت از پذیرش مسئولیت شروع می شود و پس از پذیرش مسئولیت، باید قانون گرا و قاعده مند باشیم. اگر قانون مند شدیم، پیش بینی پذیر می شویم و می توان روی چنین فردی حساب کرد.
مدیر گروه اقتصاد و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: دکتر کاظمی آشتیانی و همکارانشان در جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی ایران از همین جنس بودند و معتقدم مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی، شهید راه مسئولیت پذیری بود و با عشق به حوزه نازائی، سلول درمانی و... پرداختند. همین طور دکتر اکبر عبداللهی اصل، استادیار گروه اقتصاد و مدیریت داروی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم اظهار داشت: مراکز شتاب دهی تلاش می کنند ارزش مادی برای تحقیقات و ایده ها ایجاد کنند. در خیلی از دانشگاه های دنیا نیز نگرش عوض شده و دانشگاه نسل سه و چهار می طلبد که اساتید و پژوهشگران مسیرشان را مشخص تر و تکلیفشان را با کارشان روشن کنند. وی تصریح کرد: پژوهشگاه رویان این ظرفیت را دارد که ۵۰ استارت آپ از آن خلق شود. حالا شکل دانشگاه ها در دنیا نیز درحال تغییر و نوآوری است و ما نیز باید به آن سمت حرکت نماییم. باید چهره های جدید، پژوهشگران جدید و کارمندان مبتکر را شناسایی کرده و به آنها فرصت فعالیت دهیم. وی اصل راه کار کارآفرینی و خلق ارزش را توجه بیشتر به طبقات میانی پژوهشگران عنوان نمود و اظهار داشت: باید به اساتید بزرگ نگاه نماییم اما طبقه متوسط را هم ببینیم و از آنها حمایت نماییم.

1400/10/19
22:03:17
5.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum