مدیركل هواشناسی گلستان خبر داد:

افزایش دمای پنجشنبه در شرق گلستان

افزایش دمای پنجشنبه در شرق گلستان

به گزارش انجمن پارسیان گلستان مدیر کل هواشناسی استان گلستان ضمن اشاره به افزایش دما و ورزش بادهای گرم در روز پنجشنبه بخصوص در شرق استاننسبت به وقوع آتشسوزی در جنگل ها و مراتع اخطار داد.


نوربخش داداشی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به برگزاری نشست پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان به ریاست معاون فنی اداره کل هواشناسی گلستان، اظهار نمود: در این نشست تجزیه و تحلیل الگوها و نقشه های پیش یابی هواشناسی منجر به صدور اخطار زرد شماره ۳۱- ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ شد.
وی با اشاره به اینکه شرح شرایط پیش بین شده به اداره کل مدیریت بحران و سایر دستگاههای خدمت رسان وجهت اطلاع رسان به عموم مردم و اقدامات لازم عرضه شده است، اضافه کرد: تقویت جریانات جنوبی و افزایش دما از فردا پنجشنبه سبب افزایش دما و وزش باد گرم نسبتا شدید بخصوص در شرق استان خواهد شد و تا اواخر وقت همان روز ادامه خواهد داشت.
مدیرکل هواشناسی استان گلستان با تکیه بر این که با عنایت به خروجی پیشبینی ها پتانسیل لازم برای وقوع آتشسوزی جنگلها و مراتع در سطح استان بخصوص در منطقه شرق وجود دارد، تصریح کرد: لازم است اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم توسط دستگاههای اجرایی ذی ربط در این حوزه اندیشیده شود.
داداشی از نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان از روز جمعه تا اواسط هفته آینده اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه سبب وزش باد نسبتا شدید، کاهش محسوس دما (۱۰ تا ۱۲ درجه سلسیوس)، بارندگی، در نواحی کوهستانی و سردسیر بارش برف و کولاک (به ویژه دوشنبه آتی)، پدیده مه غلیظ و یخبندان را به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه مخاطرات این سامانه به صورت اختلال در تردد جاده ای، کاهش قابل ملاحظه دید و لغزندگی جاده ها بخصوص در نواحی کوهستانی ظاهر خواهد شد، خاطرنشان کرد: بنابراین انجام اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم توسط دستگا ههای اجرایی ذیربط را ضروری می دانیم.1400/10/22
22:52:08
5.0 / 5
302
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum