فهرست روانشناسان مجاز سهل الوصول نیست

فهرست روانشناسان مجاز سهل الوصول نیست

به گزارش انجمن پارسیان دبیر اجرائی انجمن مشاوره ایران با اعلان اینکه سایت لیست روانشناسان معتبر برای عموم جامعه سهل الوصول نیست اظهار داشت: سازمان نظام روانشناسی باید فهرست روانشناسان را طوری منتشر کند که مردم دسترسی راحتی داشته باشند و یا اپلیکیشن هایی برای آن راه اندازی کند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سمیه فکریان درباره فعالیت روانشناسان تقلبی اظهار داشت: حرفه مشاوره و روانشناسی در سلامت روح و روان فرد، خانواده و جامعه بسیار تأثیرگذار است و بدین سبب مردم پیش از اعتماد و سپردن آینده خود به این افراد باید درمورد صلاحیت علمی و اخلاقی آنها مطمئن شده باشند.

وی ادامه داد: همانطور که پیش از رجوع به یک متخصص برای بیماری جسمی خود تحقیق و پرسش می نماییم در این مورد هم باید از صلاحیت فرد مشاور یا روانشناسی که می خواهیم به او مراجعه نماییم مطمئن شویم.
فکریان از ورود دیرهنگام مسئولان به این قضیه انتقاد و تاکید کرد: مسئول اصلی جلوگیری از این نوع سوءاستفاده ها سازمان نظام روانشناسی و مشاوره است. ما سال ها این دغدغه را مطرح کردیم که عده ای از این حوزه سوءاستفاده کرده و بهره می برند و لطمه های جدی به سلامت خانواده ها و جامعه می زنند و تأخیر مسئولان در رسیدگی به این مساله موجب شد عده ای بدون هیچ تخصصی با ردیف کردن کلمات موزون و لاتین و بامهارت سخنوری خود، افرادی را دور خود جمع کنند.

دبیر اجرائی انجمن مشاوره ایران در خاتمه سخنان خود در یک برنامه رادیویی تاکید کرد: افراد باید سال ها دراین زمینه ها درس خوانده باشند و مطالعه کرده باشند نه این که با خواندن چند کتاب و مقاله، اظهارنظر کنند. هر مشاوره و روانشناس باید پروانه و مجوز کار، شماره ثبت و مهر داشته باشد و حتی عضویت صرف در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره هم ملاک ارائه مشاوره نیست.
منبع:

1401/03/06
11:37:01
5.0 / 5
260
تگهای خبر: تخصص , سایت , علم , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum