ارتباط اختلالات بینایی و خطر زوال عقل

ارتباط اختلالات بینایی و خطر زوال عقل

نتایج یک تحقیق نشان می دهد: افراد مسن با اختلالات بینایی درمان نشده امکان دارد بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن به زوال عقل باشند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بر مبنای بازنگری نتایج ۱۶ مطالعه که شامل ۷۶ هزار و ۳۷۳ شرکت کننده بود، مشخص شد: افراد مسن با اختلالات بینایی درمان نشده امکان دارد بیشتر در معرض خطر زوال عقل باشند.
نتایج این مطالعه تاکید کننده احتیاج به انجام تحقیقات بیشتر جهت بررسی تأثیر اصلاح اختلالات بینایی در افراد مسن بعنوان مثال از راه تجویز عینک یا جراحی آب مروارید به منظور پیشگیری از مشکلات شناختی و زوال عقل است.
این مطالعه یکی از نخستین مطالعاتی است که ارتباط بین اختلالات بینایی و نتایج شناختی را در افراد مسن از راه بررسی جامع تمامی مطالعات موجود مبتنی بر جمعیت و به زبان انگلیسی ارزیابی می نماید. به قول متخصصان چینی، یافته های بدست آمده تاکید کننده شواهد فزاینده ای است که نشان میدهد کاهش قدرت بینایی یک عامل خطر برای مبتلا شدن به زوال عقل است.
به گزارش هندوستان تایمز، علل این ارتباط نامشخص است اما نشان داده است که تشخیص و درمان بیماری های چشمی امکان دارد هم برای بهبود کیفیت زندگی فرد و هم برای کاهش یا پیشگیری از تحلیل رفتن قدرت حافظه مفید باشد.1401/04/04
14:02:05
5.0 / 5
153
تگهای خبر: تحقیقات , تخصص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum