سرانجام نصب دستگاه پز در تاکسی ها

سرانجام نصب دستگاه پز در تاکسی ها

انجمن پارسیان: رییس مرکز کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد سرانجام نصب دستگاه های کارتخوان در تاکسی توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، امیر علیپور در مورد پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی و سرانجام نصب دستگاه های پُز در تاکسی ها، اظهار داشت: در مورد نصب کارتخوان در تاکسی ها باید عنوان کنم که استفاده از دستگاه های پُز برای پرداخت های خرد همچون کرایه تاکسی برای شبکه بانکی مفهومی ندارد. چونکه اعداد عمدتاً زیر ۲۰ هزار تومان و خرد هستند و نه فقط توجیه اقتصادی ندارد؛ بلکه برای مدیریت شهری نیز توجیه اقتصادی ندارد و تنها به شبکه بانکی فشار می آورد.
وی با اعلان اینکه از دو سال قبل شرایطی در تاکسی ها فراهم شده تا مسافران نسبت به پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی اقدام نمایند، اضافه کرد: بر روی تاکسی های شهر تهران بارکدهای دو بعدی پرداخت های خرد نصب شده است که ۲۶ مجموعه پرداختی و اپلیکیشن ها به این بارکدهای دو بعدی متصل هستند و مسافران می توانند با بهره گیری از تلفن های همراهشان کرایه خودرا پرداخت کنند.
علیپور با اعلان اینکه بارکدهای دو بعدی پشت صندلی های تاکسی نصب شده بود ولی حالا بارکد بر روی برچسب نرخ کرایه در شیشه جلو و در دو گوشه شیشه عقب به خودرو نصب شده است، اظهار داشت: نصب دستگاه پُز در تاکسی ها برای مسیرهای کوتاه توجیه پذیر نیست و بهترین حالت نصب بر روی تاکسی های فرودگاه و راه آهن که مسیر طولانی طی می کنند امکانپذیر است و برخی از این تاکسی ها نیز دستگاه پُز دارند هر چند که تجربه موفقی نیست.
منبع:

1401/11/07
19:19:09
5.0 / 5
188
تگهای خبر: الكترونیك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum