با این راهکار از سرطان در امان باشید

با این راهکار از سرطان در امان باشید

انجمن پارسیان: خراسان رضوی فقط اندکی ورزش می تواند خطر مبتلاشدن به سرطان سینه را کم کند.


به نقل از ویفروم، ورزش برای همه، فواید سلامتی دارد اما یک مطالعه جدید در ایالات متحده ارتباط مستقیمی بین انقباض عضلات و کاهش ابتلاء به سرطان سینه پیدا کرده است.
پژوهشگران اظهار نمودند که ورزش کردن، سیگنال های درون سلولی سرطان سینه را سرکوب می کند که مانع از رشد سلول های غیر طبیعی می شوند و رشد تومور را می کاهد حتی می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرد اما هنوز کار زیادی باید صورت گیرد تا مشخص شود کدام سرطان ها و زیر گروههای آنها به ورزش بهتر پاسخ می دهند.
پژوهشگران در این مطالعه ارتباط افرادی که بیشتر ورزش می کنند و خطر ابتلاء به سرطان کمتر را بررسی کردند و دریافتند که این موارد از فوایدی است که بدن باتوجه به سبک زندگی سالم تجربه می کند.
این داده ها بسیار جالب است برای اینکه نشان می دهند که در انقباض عضلانی، عضله در حقیقت تعدادی از عواملی را آزاد می کند که موجب از میان رفتن یا کاهش رشد سلول های نئوپلاسم (غیر طبیعی، اغلب سرطانی) می شود.
البته سفارش به انجام ورزش منظم روزانه است برای اینکه ورزش منظم نه فقط می تواند منجر به اختلال در ارتباط سلول های سرطانی برای توقف رشد آنها شود بلکه عواملی که توسط ورزش آزاد می شوند ممکنست در وهله اول در جلوگیری از پیشرفت سرطان سینه نقش داشته باشند.
کاهش خطر مبتلاشدن به سرطان سینه با ورزش، ناشی از این ایده است که اگر سلول های نئوپلاسم دارید و ورزش زیادی انجام می دهید، رشد آنها را کند می کنید و ممکنست این سلول های پیش سرطانی پیش از شروع کنترل بدن از بین بروند البته تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که آیا تمرینات مقاومتی مانند بلند کردن وزنه، اثری مشابه ورزش هوازی دارد یا خیر.
پژوهشگران اظهار نمودند که اثرات مفید ورزش نیز به شدت با کاهش خطر مبتلاشدن به سرطان پروستات و روده بزرگ مرتبط می باشد اما هنوز تحقیقات در مورد ارتباط آن با سرطان ها و زیرشاخه های آنها باید صورت گیرد برای اینکه خیلی از عوامل مخدوش کننده دیگر مانند سیگار کشیدن، سن، ژنتیک و سایر بیماریهای همراه وجود دارند که بر خطر مبتلاشدن به سرطان در فرد تأثیر می گذارند.
نتایج بررسی در مجله Frontiers in Physiology انتشار یافته است.




منبع:

1401/12/25
12:47:49
5.0 / 5
171
تگهای خبر: تحقیقات , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum